Rosický: Pracujeme na tom, aby se Sparta dál vyvíjela, aby jí fanoušci chápali a vždycky přišli na stadion

Rosický: Pracujeme na tom, aby se Sparta dál vyvíjela, aby jí fanoušci chápali a vždycky přišli na stadion

To, aby sparťanští představitelé diskutovali s klubovými fanoušky v hale Královka, kde hrají své domácí duely basketbalistky ZVZ USK Praha, se často nestává. Tento týden se to však událo a s příznivci byli konfrontováni dva noví muži ve sportovním vedení letenského celku Zdeněk Ščasný a Tomáš Rosický.

Na místě byli přítomni držitelé zlatých permanentek, které zajímali nové posily skladba kádru i herní způsob, jakým se hodlá slavné "S" prezentovat jak v jarní části, tak v dlouhodobějším horizontu.

"Budeme společně se Zdeňkem v průběhu jarní části posuzovat nejen výsledky, které samozřejmě musíme mít, ale také to, jakým stylem se budeme prezentovat. Způsob hry je důležitý i pro vás, pro fanoušky, my to víme," citoval web sparta.cz slova člena výkonného sportovnho vedení Tomáše Rosického.

Nejslavnější tuzemskou značku čeká v jarní části už jen 14 ligových zápasů, do kterých půjde po podprůměrném podzimu z pátého msta. Bývalý český reprezentant s minulostí v Borussii Dortmund či Arsenalu však fandy požádal o loajalitu...

"I na Arsenalu jsem zažil horší období, kdy se lidé na tribunách dost ostře vyjadřovali k našim výkonům, jejich zpětná vazba nebyla příjemná, jasně, že nás i vypískali. Ale vždycky přišli, chtěli se podívat, jak hrajeme, podpořit nás. Budeme pracovat na tom, aby se i Sparta dál vyvíjela, aby jí její fanoušci chápali – a vždycky přišli na stadion," pokračoval "Rosa", jenž se s profesionální kariérou rozloučil před pár týdny.

Bývalý stratég Panathinaikosu Atény pak opět zopakoval, že výběr sestavy jde mimo něj a v Generali aréně má jen poradcovskou roli, s tím, že konečně slovo má Andrea Stramaccioni. "S trenérem jsem společně s Tomášem v úzkém kontaktu, debatujeme každý den. Řekneme mu tedy svoje názory. Ale výběr základní sestavy je na něm, nemám tuhle ambici a nebylo by to správné. Stejně to fungovalo, i když jsem já byl někde trenér a spolupracoval jsem se sportovním ředitelem. Výběr sestavy je prostě věcí trenéra, tak to musí být," objasnil na webu sparta.cz nový sportovní ředitel Ščasný.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.