Trpišovského debut skončil propadákem v Jihlavě, Wágner rozhodl o výhře Karviné až v nastavení

Nejvyšší česká fotbalová soutěž se probudila z dlouhého zimního spánku a ihned se předvedla v celé své kráse. Zápas Zlína s Duklou výherce nepoznal a podobně tomu mohlo být i v Jablonci nebo v Mladé Boleslavi, ale fotbal mnohdy umí být opravdu nevyzpytatelný, což se potvrdilo i teď.

Utkání dvou týmů ze severu Čech zpočátku vyznívalo ve prospěch Teplic, nakonec se však Jablonec nadechoval k hvězdnému obratu. Teplicím na svůj jediný gól v prvním poločase stačila jedna střela, která přišla již v šesté minutě zápasu, a v rámci první půlhodinky se musely už jenom spoléhat na skvělé výkony brankáře Diviše. Jednatřicetiletý brankář pokryl střelu Chramosty, přímý kop Trávníka i téměř stoprocentní šanci Hübschmana. Nakonec i on sám však kapituloval, když v 36. minutě nestačil na Jovovićovu tvrdou střelu k levé tyči. Vytoužený obrat přišel až v 87. minutě, když hlavní sudí přisoudil Jablonci po kontaktu Kučery s Masopustem přímý kop. K bílému puntíku se postavil Chramosta a ten svůj pokus bezpečně proměnil.

Mladá Boleslav byla v utkání s Karvinou lepším týmem, o čemž svědčil průběh celého prvního poločasu, přesto si nakonec ze zápasu neveze ani bod. S Marešovou hlavičkou i s Mebhartovou střelou si hravě poradil brankář hostů a naprázdno vyšel i Přikrylův pokus z velkého úhlu. Karviná se dostávala do šancí jen sporadicky, což jí ovšem nakonec stačilo k zisku všech tří bodů. V druhé minutě nastavení se Wágner po centru Budínského nemýlil a přesnou hlavičkou vstřelil jediný gól utkání.

V utkání dvou celků ze středu tabulky jsme mohli vidět celkem vyrovnané utkání. Fastav Zlín přivítal na svém hřišti fotbalisty pražské Dukly a byli to právě hosté, kteří vždy zahrozili na začátku každého z poločasů. Gól však nepřišel ani z jedné šance, a to ani v 58. minutě, když domácí po faulu na Vukadinovíće dostali výhodu pokutového kopu. Trest za neproměněnou penaltu přišel o pět minut později, když dobrý protiútok hostů zakončil hlavičkou Tetour. Domácím nezbylo než zareagovat. Chvíli před tím, než se jim to podařilo, měli hráči Zlína kliku , jelíkož Holíkově pokusu chybělo trochu více štěstí. Zato domácím štěstí nakonec přálo. V 73. minutě se Hronek dostal k centru od Ekpaie a stanovil výsledek na konečných 1:1.

Předposlední Baník Ostrava by se i v případě úspěchu sice neodrazil ze sestupového pásma, zato by se alespoň dostal na dohled celků nad ním, jež se pohybují na „bezpečných příčkách“. Ačkoliv domácí v utkání s podobně ohroženým Slováckem nebyli horším týmem, nakonec ze zápasu nevydolovali ani bod. Baník měl prvních 30 minut celé utkání prakticky pod svou kontrolou, ovšem stačila chvilková nepozornost a v 33. minutě, když Břečka našel zpětnou přihrávku u penaltového puntíku volného Hofmana, šli hosté do vedení. Šest minut po vstupu do druhého poločasu si na centr Petra naskočil Zajíc a v tento moment bylo s Baníkem už zle. Domácí se zmohli jenom na snížení, které přišlo v 75. minutě. Celkový výsledek zápasu 1:2.

Zatímco Jihlava vstoupila do svého prvního jarního zápasu odpočatá a svěží, hráči pražské Slavie jako kdyby zastapili prvních deset minut. Právě tato doba stačila domácím, aby vstřelila jedinou branku v utkání, jejíž cennost si pohlídala po celých 90 minut. Sešívaní, ač měli optickou herní převahu, jen marně hledali recept na nepropustnou obranu posledního celku tabulky a nezměnily na tom nic jak Stochovy centry, tak ani Škodova hlavička nebo Zmrhalova dělovka. Slavia padla na hřišti JIhlavy 1:0.

Poslední sobotní zápas se odehrál v pražském Ďolíčku, kde domácí Klokani přivítali Zbrojovku Brno. Souboj dvou největších měst v Česku ovlivnila penalta, ze které padla jediná branka zápasu. Postaral se o ni domácí Mašek, jenž tak rozhodl o třech bodech pro svůj tým a zkazil narozeniny brněnskému kouči Pivarníkovi. O tři minuty později, tedy v 66. minutě, navíc inkasoval druhou žlutou a následně červenou kartu domácí Luts, nicméně Zbrojovka nevyužila početní výhodu a po dálnici D1 pojede dnes večer s prázdnou.