Osmigólovému výprasku sešívané juniorky nezabránili ani Tecl, Jugas, Hromada, Van Buren či Sobol

Juniorská liga nabídla předposlední únorové pondělí výsledek, který se před výkopem nečekal. Slavia totiž na domácím hřišti v Horních Počernicích podlehla Dukle 4:8.

To vše i přesto, že kouč sešívaného souboru Pavel Řehák nasadil do základní sestavy i pět hráčů, kteří dokázali v podzimní části pravidelně nakukovat do základní sestavy áčka.

Na trávníku byl nejvytíženější slávista podzimní HET ligy Jakub Jugas, slovenský středopolař Jakub Hromada, mládežnický reprezentant Ukrajiny Eduard Sobol, nizozemský útočnk Mick van Buren či Stanislav Tecl, který dal v první polovině sezony osm ligových branek a Slavia si ho stáhla zpět z jabloneckého hostování.

"V utkání jsme špatně řešili vysoký presink soupeře, v tom jsme propadali a Dukla chodila do rychlých protiútoků. Branky soupeře plynuly z našich chyb v přechodové fázi, kdy jsme to vždycky soupeři dali přímo na nohu v momentě, kdy jsme byli v pohybu dopředu. Oni nás pak přečíslili. Klíčové momenty utkání byly neproměněná penalta za stavu 2:1 pro nás a vyrovnávací gól na 2:2 v poslední minutě prvního poločasu," smutnil na klubové webu Řehák, jenž byl v průběhu zimy povýšen do realizačního týmu Jindřicha Trpišovského.

Také Sparta nasadila do utkání v Jablonci známé tváře jako Sáček, Kulhánek, Mustedanagič, Ristič, Čivič či Drchal a na severu Čech remizovala po divoké přestřelce 4:4.

Juniorská liga:

Slavia - Dukla 4:8
Branky: 22. a 25. Van Buren, 56. Tecl, 58. Nabijev - 46., 50. a 85. Zubašivskij, 20. a 62. Duranovič, 45. Greš, 68. Douděra, 80. Kolman.

Slavia: Ljubanovič - Jugas, Stropek, Vilotič, Schnürer (52. Trapanovski), Van Buren, Hromada (56. Nabijev), Muradov (85. Čvančara), Sobol, Tecl (65. Sintean), Rondič.

Dukla: Czechowsky - Douděra, Lauko, Greš, Zubašivskij, Preisler, Král (71. Kolman), Šimek, Petryk, Doumbia, Duranovič.