Nejlepší střelec Juniorské ligy: Hostování ve Varnsdorfu? Beru to jako krok vpřed

Nejlepší střelec Juniorské ligy: Hostování ve Varnsdorfu? Beru to jako krok vpřed
ROZHOVOR

Na podzim si řekl parádní střeleckou potencí v Juniorské lize o pozvánku do přípravy teplického áčka a nasbíral první starty za ligový mančaft. Nyní bude úkolem Dominika Šupa prosadit se i ve druhé lize. Jarní část sezony stráví na hostování ve Varnsdorfu. „Chci navázat na střelecké výkony z podzimu a zároveň být co nejvíce prospěšný celému týmu,“ hlásí před novou výzvou v rozhovoru pro eFotbal.cz jednadvacetiletý ofenzivní univerzál, který je s patnácti trefami nejlepším střelcem probíhajícího ročníku Juniorské ligy.

Na úvod se vrátím k podzimní části sezony. V Juniorské lize jste sázel jeden gól za druhým, jste s patnácti góly spokojený, nebo jich mohlo být ještě o něco víc?

Už v letní přípravě se mi střelecky dařilo, tak jsem doufal, ze si střeleckou formu udržím i do soutěžních zápasů. Řekl bych, že se to celkem podařilo, i když gólů mohlo byt minimálně dvacet. A co týče výkonnosti, tak si osobně myslím, že jsem podával vyrovnané výkony. Těžko se to ale takhle hodnotí, na to jsou tu jiní.

K teplickému áčku jste se připojil už během podzimu a dokonce jste si odbyl ligovou premiéru. Na startu zimní přípravy jste tak nechyběl, v čem vám nejvíc pomohla?

Do prvního týmu jsem byl povolaný asi dva měsíce před startem zimní přípravy, takže jsem doufal, ze to bude pokračovat. Zimní příprava je velice důležitá, byla náročná, ale odehrávala se převážně na hřišti s míčem, což je fajn. Pomohla mi určitě po fyzické stránce i co se týče nových taktických záležitostí.

Už se vám nabízí srovnání. Jak rozdílné jsou nároky na hráče během přípravy s juniorkou či dorosteneckým týmem a prvoligovým áčkem?

Rozdíly určitě jsou. Jste více sledovaní a testovaní. Výsledky z jednotlivých tréniků jsou zaznamenávány a následně se vše vyhodnocuje. A samozřejmě se v přípravě věnuje mnohem více taktickým prvkům než v juniorském fotbale.

Od rozvozu jídla k boji o místo jedničky v Liberci. Za tuhle šanci jsem vděčný, říká Nguyen

Jaro strávíte na hostování v druholigovém Varnsdorfu? Berete toto angažmá jako posun ve své kariéře?

Pro mě je to určitě krok vpřed. Jsem moc rád za tuto příležitost, do Varnsdorfu se moc těším.

Co od tohoto angažmá očekáváte a s jakým cílem do něj půjdete?

Především bych chtěl navázat na střelecké výkony z podzimní části sezony a zároveň být co nejvíce prospěšný celému týmu.

Jak velké rozdíly očekáváte od zápasů v juniorské lize a ve druhé nejvyšší soutěži?

S dospělým fotbalem jsem se setkal už v přípravných zápasech teplického A-týmu, rozdíly jsou hlavně v osobních soubojích, obrovsky důležitý je první dotek s míčem. Myslím si, že to samá mohu očekávat i od utkání ve druhé lize.

Co podle vás chybělo k tomu, abyste v kádru Teplic pro jarní část sezony zůstal?

Tohle se těžko hodnotí, ale za sebe si myslím, že za tím stojí právě chybějící zkušenosti s dospělým fotbalem.

Nepřemýšlel jste i nad variantou, že byste raději zůstal v teplické juniorce, když se vám na podzim tolik střelecky dařilo?

Tahle varianta se určitě nabízela, také jsem nad ní uvažoval, ale po zvážení a radách jsem se rozhodl nakonec jít na hostování do Varnsdorfu. A jak už jsem říkal, myslím si, že jde v mé kariéře o krok vpřed.

Kulhánek: Boj o místo v sestavě s Mavubou? Musím se toho od něj ještě spoustu naučit

Čtveřice ostřílených borců s jasným úkolem. Kdo má vrátit Příbram do první ligy?

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.