Bayern rozdrtil Besiktas, Messi vystřelil Barceloně příznivý výsledek do odvety

Úterní večer s Ligou mistrů patřil Bayernu Mnichov, který si zajistil naprosto jistý výsledek do odvety a do Turecka pojede jen formálně. To souboj Barcelony s Chelsea byl více dramatický.

Souboj Bayernu s Besiktasem Istanbul ovlivnila šestnáctá minuta, kdy dostal červenou kartu stoper tureckého týmu Vida. Už tak favorizovaný Bayern pak začal střílet branky jako na běžícím páse. Před přestávkou se trefil Müller, na to postupně zareagoval Coman, ještě jednou Müller a poté dvakrát Lewandowski. Výsledek je tak 5:0 a odveta v Turecku bude pouhou formalitou - Bayern právě postoupil do čtvrtfinále.

V prvním poločase souboje Chelsea - Barcelona dominovali domácí Blues. Jejich Willian dvakrát orazítkoval tyč, branku ovšem zaznamenal až ve druhém poločase. Na tu ale po obrovské chybě obrany Chelsea zareagoval Messi, jenž prolomil prokletí, neboť proti Chelsea ještě nikdy před tím neskóroval. Další branka už nepadla a výsledek 1:1 bude příznivější pro hostitele odvety, tedy pro Barcu.