TOP 4 nejvyšší prohry ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů? Polovinu z nich zařídil Bayern!

Šlapající Bayern je po rozstřílení "tureckého Bílého baletu" jednou nohou ve čtvrtfinále Ligy mistrů, které čeká na bavorský velkoklub z Allianz Areny již posedmé v řadě.

TOP 4 nejvyšší prohry ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů? Polovinu z nich zařídil Bayern!

Mnichovský lídr nejvyšší německý výsledek výsledkem vyrovnal své historicky nejvýraznější vítězství ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů. Doposud patřil rekord kanonádě na lisabonské půdě.

Jupp Heynckes byl i přes dva rozdílné poločasy spokojen."S dobrým fotbalem, který jsme po přestávce hráli a byli jsme zase Bayernem, jaký chci vidět, stejně jako se skvělými góly. Ale v Lize mistrů si nemůžete dovolit žádné riziko," ujišťoval, že navzdory postupové jistotě přistoupí i k utkání v Istanbulu se vší vážností," citoval web sport.cz slova zaskakujícího odborníka.

Bayern si proti oslabenému Besiktasi připsal čtrnáctý soutěžní triumf v řadě, čímž se povedla vyrovnat památná šňůra ze soutěžního ročníku 1980/1981. "Pro každé mužstvo je skutečně velice obtížné hrát ve vyřazovací fázi Ligy mistrů jen v deseti. Pro Besiktas to samozřejmě platilo také. A to přesto, že má velice zkušený tým složený z hráčů, kteří působili po celé Evropě a prošli Barcelonou, Realem či třeba Valencií," pokračoval šéf Lewandowského, Alaby, Vidala a spol.

A k velmi pěknému výsledku, který opět poslal bundesligového zástupce mezi osm nejlepších celků Starého kontinentu, se vyjádřil také kapitán Thomas Müller, jenž souhlasil s výčitky trenéra, že domácím hráčům chybělo potřebné tempo. "Navíc jsme nebyli ani patřičně agresivní, odvážní a důrazní," uzavřel na stránkách sport.cz dlouholetý německý reprezentant.

Nejvyšší prohry ve vyřazovací fázi Ligy mistrů:

Schalke 04 - Real Madrid 1:6
FC Porto - FC Liverpool 0:5
Sporting Lisabon - Bayern 0:5
Bayern - Besiktas Istanbul 5:0