United bez branek v Seville, Šachtar doma překvapivě porazil AS Řím

Ve středu pokračovalo osmifinále Ligy mistrů dvěma zápasy. Sevilla přivítala anglický Manchester United, na Ukrajinu pak zavítal k souboji se Šachtarem Doněck italský AS Řím. Navíc se hrál odvetný zápas šestnáctifinále Evropské ligy, ve kterém doma vyhrál CSKA Moskva nad Crvenou Zvezdou Bělehrad 1:0 a po bezbrankové remíze z prvního zápasu postupuje do osmifinále druhé nejprestižnější evropské soutěže.

V zápase Sevilly s United se očekávala vyrovnaná bitva a oba protagonisté předpovědi do puntíku vyplnili. V zápase totiž nepadl žádný gól a lepší výchozí pozici do odvety si tedy vybudovali "Rudí ďáblové", kteří budou mít výhodu domácího prostředí. Na druhou stranu na venkovním hřišti nevstřelili žádný gól a remizovat 1:1 tedy doma nemohou.

To ve druhm zápase mezi Šachtarem a AS Řím padly góly hned tř. Ve 41. minutě se trefil po dobré přihrávce Edina Džeka turecký megatalent Cengiz Under, který v klubu zastiňuje Patrika Schicka. Ve druhém poločase se podařil Šachtaru obrat. Nejdřív vyrovnal v 52. minutě Ferreyra, v 71. minutě pak vstřelil vítězný gól Fred.