V Hradci Králové se obrušovaly ostré hrany mezi klubovým vedením a fanoušky

V Hradci Králové se obrušovaly ostré hrany mezi klubovým vedením a fanoušky

Podzim ve Fotbalové národní lize byl pro Hradec Králové spíše nelichotivý, o čemž svědčí aktuální desáté místo s devítibodovou ztrátou na vedoucí Opavu.

Před startem jarních bojů se sportovní vedení Hradce sešlo s fanoušky, které zastupovali členové Fanklubu Votroci 2000 a Ultras FC Hradec Králové.

Přítomní východočeští příznivci se tak mohli dozvědět informace o výstavbě stadionu, sportovních cílech a nových hráčích, kteří dorazili do klubu v zimní přestávce.

A jak zaznělo na webu fchk.cz, podle výkonného ředitele Jiřího Saboua se přetřásala také citlivější témata, po nichž by se měli vrátit protestující fandové zpět pod Lízátka.

"Bylo to oboustranně pozitivní a konstruktivní setkání, za které jsem já osobně velmi rád. Myslím, že došlo k obroušení ostrých hran, vzájemně jsme si vyjasnili věci, které členy fanklubu a ultras dlouhodobě trápily," pronesl stránkami fchk.cz citovaný třiačtyřicetiletý funkcionář.

"Cílem nás všech by mělo být posunout hradecký fotbal směrem dopředu, zlepšit celkově atmosféru a vnímání fotbalového klubu FC Hradec Králové ze strany veřejnosti. Ze setkání mám velmi dobrý pocit a věřím, že došlo ke zklidnění celkové situace, která povede k opětovné podpoře a návratu Fanklubu Votroci 2000 a Ultras FC Hradec Králové zpět na stadion," pokračoval klubový představitel, jenž ve své hráčské kariéře prošel Viktorií Žižkov či Teplicemi.

Votroci zahajují jarní část východočeským derby. V sobotu 3. března se představí na půdě Pardubic, jimž patří průběžná pátá pozice.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.