Viktoria Žižkov přivítala 2 posily s prvoligovým statusem ze Zlína a JIhlavy

Viktoria Žižkov přivítala 2 posily s prvoligovým statusem ze Zlína a JIhlavy

Ve Viktorii Žižkov, které patří ve Fotbalové národní lize až nepříliš lichotivé třinácté místo, se tento týden zjevily dvě nové tváře.

Pod televizní vysílač, kde se hrála ještě před pár lety nejvyšší soutěž, dorazili jak sedmadvacetiletý útočník Augusto Batioja z Jihlavy, tak o dva roky mladší záložník David Štípek ze Zlína, jemuž nevyšly nedávno testy ve Vietnamu.

Ekvádorec Batioja strávil na Vysočině poslední dvě sezony, během nichž zasáhl do 40 prvoligových klání s bilancí jedné trefy. Ofenzivní hráč, který prošel také Srbskem (OFK Bělehrad, Radnički Niš) či Maďarskem (Diósgyor), podepsal v novém působišti smlouvu na rok a půl do 30. června 2019, s tím, že součástí dohody je také opce na další prodloužení.

Štípek, který si před Zlínem zahrál i za Plzeň, Příbram, Hradec Králové či Mladou Boleslav, dosud nasbíral v nejvyšší tuzemské soutěži 93 vystoupení a 4 přesné zásahy. Na Žižkově ho čeká hostování do června.

Nováčci se v kádru trenéra Pilného potkají například s Miroslavem Podrazkým, Josefem Bazalem, Ondřejem Švejdíkem či Pavlem Haškem.

Debutovat mohou v poslední přípravě proti celku FK Kratonohy. Ostré jarní boje pak startují 4. března před domácím publikem proti Olympii.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.