Viktoria Žižkov přivítala 2 posily s prvoligovým statusem ze Zlína a JIhlavy

Ve Viktorii Žižkov, které patří ve Fotbalové národní lize až nepříliš lichotivé třinácté místo, se tento týden zjevily dvě nové tváře.

Viktoria Žižkov přivítala 2 posily s prvoligovým statusem ze Zlína a JIhlavy

Pod televizní vysílač, kde se hrála ještě před pár lety nejvyšší soutěž, dorazili jak sedmadvacetiletý útočník Augusto Batioja z Jihlavy, tak o dva roky mladší záložník David Štípek ze Zlína, jemuž nevyšly nedávno testy ve Vietnamu.

Ekvádorec Batioja strávil na Vysočině poslední dvě sezony, během nichž zasáhl do 40 prvoligových klání s bilancí jedné trefy. Ofenzivní hráč, který prošel také Srbskem (OFK Bělehrad, Radnički Niš) či Maďarskem (Diósgyor), podepsal v novém působišti smlouvu na rok a půl do 30. června 2019, s tím, že součástí dohody je také opce na další prodloužení.

Štípek, který si před Zlínem zahrál i za Plzeň, Příbram, Hradec Králové či Mladou Boleslav, dosud nasbíral v nejvyšší tuzemské soutěži 93 vystoupení a 4 přesné zásahy. Na Žižkově ho čeká hostování do června.

Nováčci se v kádru trenéra Pilného potkají například s Miroslavem Podrazkým, Josefem Bazalem, Ondřejem Švejdíkem či Pavlem Haškem.

Debutovat mohou v poslední přípravě proti celku FK Kratonohy. Ostré jarní boje pak startují 4. března před domácím publikem proti Olympii.