Salah: Přišel jsem do Liverpoolu, abych vyhrál Premier League

Salah: Přišel jsem do Liverpoolu, abych vyhrál Premier League

Egyptský hrdina Mohamed Salah prožívá sezonu nad očekávání. Na svém kontě má již devětadvacet branek napříč všemi soutěžemi a nyní by rád tuto převahu, která z něj dělá nejplatnějšího hráče svého týmu, přetavil v zisk trofejí. Cíl je jasný - Premier League. 

Když pětadvacetiletý křídelník přicházel v létě z AS Řím, málokdo by od něj asi čekal, že pro něj „nejtěžší“ liga světa nebude žádnou překážkou. V Liverpoolu si ihned řekl o své místo v základní sestavě a nyní se bez něj Reds dokonce nedokáží ani obejít.

Co se zisku trofejí týče, na tom je Liverpool trochu hůře. Kloppovi se nedaří zvládat klíčová finální utkání (Ligový pohár s Manchesterem City, finále Evropské Ligy se Sevillou), a tak musí fanoušci kdysi velice slavného anglického klubu přijmout fakt, že poslední trofej (Carabao Cup) se jim podařilo ukořistit v penaltovém rozstřelu proti Cardiffu v roce 2012. V lize je tato bilance mnohem horší. S ohledem na dominanci Manchesteru City se šnůra čekání na ligový titul natáhne i přes tuto sezonu a zaokrouhlí se na dlouhých 28 let.

S tím však nesouhlasí Mohamed Salah. Egyptský fotbalista slibuje, že i navzdory jeho současným výkonům od něj fanoušci neviděli ještě to nejlepší.

„Už je to příliš dlouhá doba, co Liverpool naposledy vyhrál titul. Rád bych řekl fanouškům, že všichni pracujeme na sto procent a budeme se snažit pro tento klub něco vyhrát. Mým snem vždy bylo získat v této zemi tu nejcennější trofej, a to je přesně to, o co se pokusíme. Přišel jsem do Liverpoolu, abych vyhrál Premier League,“ pravil ambiciózní křídelník.