Karviná přejela Zlín, Sparta remizovala ve Slovácku. Vršovické derby ovlivnilo video!

Sobotní duely osmnáctého kola nejvyšší české fotbalové soutěže se nesly ve znamení domácích týmů. Zbrojovka si doma poradila s Olomoucí, která od začátku jarní části nevstřelila ani branku, a Liberec odpověděl na porážku na Letné. Sparta jen remizovala se Slováckem a Baník Ostrava v Teplicích. V jednoznačnou záležitost se proměnil duel mezi Karvinou a Zlínem. Domácí vyhráli 4:0, dvakrát se trefil Wágner. Ve Vršovickém derby, které Slavia vyhrála 1:0, se poprvé v historii použilo video tak, že zrušilo gól!

Moravské derby mezi Zbrojovkou Brno a Sigmou Olomouc dopadlo lépe pro domácí celek, který potřeboval body jako sůl. První poločas přinesl šance na obou stranách. Nejprve se za hosty v jedenácté minutě objevil v dobré pozici Vepřek, jenž nedosáhl na pobídku od Hladkého těsně před branku, na druhé straně o sedm minut později pak Polák našel hlavičkou jen náruč brankáře. Změna skóre přišla po půl hodině hry, když domácí chytře vybojovali míč těsně před vápnem soupeře a poslali ho na nohu Acostovi, který jej uklidil přesně k levé tyči. Druhý poločas se Olomouc snažila alespoň o vyrovnání, jenže většinu jejich šancí zastavila pohotová obrana Zbrojovky. Dvě minuty před koncem měl na noze vyrovnávací gól Plšek, ale ten při svém pokusu selhal. Celkový stav utkání 1:0.

První jarní výhru si pod vedením nového trenéra Holoubka připsali fotbalisté Slovanu Liberec. Severočeši potřebovali po zaváhání na Letné bodovat naplno, což se jim také podařilo, a i když tomu výsledek moc nenapovídá, v utkání fungoval prakticky jenom jeden tým. Mladá Boleslav se za celý zápas zmohla jen na jedinou střelu, čímž jenom prohloubila svoji současnou krizi, která se protáhla na pět ligových ztrát v řadě. Navzdory střelecké i poziční převaze se o jedinou branku domácích postaral až v 60. minutě Matěj Půlkrab. Ten se po rohovém kopu nejlépe zorientoval ve vápně soupeře a stanovil výsledek na celkových 1:0.

Sparta se představila na Slovácku a svým výkonem nezaujala. Měla sice po většinu zápasu optickou převahu, ale prosadil se pouze debutant Drchal, který v 53. minutě využil nahrávku Stanciua. Z ojedinělého závaru potom v 70. minutě vyrovnal Zajíc. Sparta nastoupila ve změněné sestavě, hrál obránce Kaya a mladíci Kulhánek s Drchalem. K zápasu vůbec nepřijel David Lafata.

Bezgólový výsledek z Teplic klame. Hrál se útočný a zajímavý fotbal, nicméně střelci nebyli přesní nebyli. Za Teplice se jen do tyče trefil Vaníček, nové posily ostravského Baníku byli na druhé straně stejně "úspěšní". Baník tak zůstává se čtyřbodovou ztrátou poslední.

Souboj mezi rivaly ze spodní části tabulky otevřel ve 32. minutě z penalty Budínský, o pár minut později se poprvé prosadil Tomáš Wágner. I do druhé poločasu vstoupili domácí lépe: stačilo jim pět minut a ze standardní situace se po přihrávce Budínského prosadil Janečka. V 74. potom uzavřel skóre Tomáš Wágner. Zlín se vůbec neprosadil a marně hledá formu z loňské sezony.

Bitvu mezi vršovickými Klokany a Slavií ve slavistickém Edenu začalo pro Slavii výborně, neboť Milan Škoda vstřelil branku hned na začátku utkání! Ta ale byla přes video přezkoumávána a Škoda byl načapán v mírném ofsajdu, navíc byl pod útokem i brankář.  Poprvé v historii tak videorozhodčí ovlivnil uznání gólu a Škodova branka uznána nebyla. První regulérní gól vstřelila Slavie před přestávkou a jeho autorem byl Josef Hušbauer. Další poločas byl bezbrankový a Slavie si tak připisuje první ligové body pod koučem Jindřichem Trpišovským a hlavně se stává oficiálně nejlepším celkem z Vršovic.

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)