Bankrot AC Milán? Prý „fake news“

Bankrot AC Milán? Prý „fake news“

Fanoušci se radují ze zlepšených výkonů AC Milán, který po nevydařeném vstupu do sezony pod vedením nového trenéra Gennara Gattusa postupně nabírá formu. Přesto mají ke spokojenosti daleko: v poslední době se totiž mluví o tom, že jejich čínský majitel zkrachoval. 

Loni v létě prodal dlouholetý majitel Silvio Berlusconi AC Milán čínské investiční skupině Rossoneri Sport Investment Lux za 740 milionů euro (takřka 20 miliard korun), kterou reprezentuje Li Jung-chung. Ten se hned pustil do utrácení a za nákupy nových posil (např. Leonarda Bonucciho nebo André Silvy) jejich bývalým klubům poslal v součtu 230 milionů euro (necelých 6 miliard korun).

Jenže v poslední době se objevují zvěsti, že finanční situace zdánlivě zajištěné podnikatelské skupiny není úplně zdravá. Novináři z italských novin Corriere della Sera zjistili, že Li je v Číně žalován dvěma bankami za nesplácení půjček, a proto se svá aktiva snaží mohutně (i pod cenou) prodávat. Pro fanoušky milánského klubu je ale deprimující i další informace: Li si na nákup AC půjčil od americké společnosti Elliot 300 milionů euro a dobře obeznámené zdroje naznačují, že ani tuto půjčku není schopen v současnosti splácet.

Prezident a majitel AC Milán Li tedy neváhal a na oficiálních stránkách klubu zveřejnil oficiální dopis, ve kterém samozřejmě odmítá všechna obvinění. A tvrdí, že vznesená obvinění vážně poškodila nejen klub, ale i jeho rodinu a veškeré finance jsou pořádku.

Klub i mé firmy normálně fungují a doufám, že tyto informace vůbec nebudou brány vážně, dodal čínský podnikatel a nádavkem označil všechna obvinění za „fake news“.

Mají se tedy příznivci Rossoneri obávat budoucnosti? Zřejmě se brzy dozvíme.