Trojice nejgólovějších týmů v ČFL: Na koho se nejvíc vyplatí chodit?

Trojice nejgólovějších týmů v ČFL: Na koho se nejvíc vyplatí chodit?

Statistika hovoří jasně. Sedmnáct podzimních kol a 153 odehraných zápasů České fotbalové ligy okořenilo celkem 488 gólů, v průměru tak diváci viděli v jednom utkání přes tři branky. To není vůbec špatná bilance, která svědčí o jisté atraktivitě třetí nejvyšší soutěže. Na tomto čísle se kromě suverénního lídra tabulky podílelo ještě – možná překvapivě – mužstvo, který přezimuje až na páté pozici. Podívejte se na nejproduktivnější týmy ČFL, na jejichž zápasy se opravdu vyplatí chodit.

Chrudim

Suverénní podzimní třetiligový lídr drží prvenství nejen v nastřílených, ale také v inkasovaných gólech. Konta svých soupeřů Východočeši zatížili celkem 45 brankami, což dává průměr 2,6 gólů na utkání. Sami naopak inkasovali v sedmnácti odehraných kolech pouze devětkrát. To je více než slušná bilance, která vlastně jen dokazuje, že mužstvo kouče Pavla Jirouska první polovinu sezony projelo ve velkém stylu. Sedmibodový náskok na čele tabulky před druhým Vltavínem opravdu není jen souhrou náhod.

Skóre si Chrudim vylepšila hlavně v domácím duelu s Domažlicemi, které si na cestu domů odvezly ostudný debakl 0:7 a také v závěru podzimní části. V poslední pěti zápasech hned třikrát nasázela čtyři góly, konkrétně Brozanům, Štěchovicím a Čížové, celkově si pak do statistik za toto období připsala hned 17 přesných zásahů.

A co stojí za výbornými výsledky Východočechů? „Těch důvodů je víc. Ať už velká kvalita tréninků, či zakládání si na skvělé defenzivě. Další věcí je určitě příprava na zápasy, na kterou trenér hodě dbá. Momentálně máme skvělý tým plný mladých perspektivních hráčů, na všech postech máme velkou kvalitu. Soutěž chceme určitě vyhrát,“ říkal nejlepší chrudimský střelec Lukáš Kopecký, kterému s 13 góly patří druhá příčka v tabulce kanonýrů ČFL.