Trojice nejgólovějších týmů v ČFL: Na koho se nejvíc vyplatí chodit?

Statistika hovoří jasně. Sedmnáct podzimních kol a 153 odehraných zápasů České fotbalové ligy okořenilo celkem 488 gólů, v průměru tak diváci viděli v jednom utkání přes tři branky. To není vůbec špatná bilance, která svědčí o jisté atraktivitě třetí nejvyšší soutěže. Na tomto čísle se kromě suverénního lídra tabulky podílelo ještě – možná překvapivě – mužstvo, který přezimuje až na páté pozici. Podívejte se na nejproduktivnější týmy ČFL, na jejichž zápasy se opravdu vyplatí chodit.

Domažlice

Stejně jako vedoucí Chrudim dokázaly během podzimní části ČFL nastřílet úctyhodných 45 gólů. Mezi oběma týmy je ovšem jeden zcela zásadní rozdíl. Zatímco Chrudim střílela ostrými doma i venku a góly má víceméně rozložené, Domažlicím se na hřištích soupeřů příliš nedařilo. Venku dokázaly pouze jednu dát alespoň tři branky. A to se pochopitelně odrazilo také na výsledcích. Právě nevydařené výkony na hřištích soupeřů stojí za tím, že Jiskra přezimuje v tabulce až na pátém místě s třináctibodovým odstupem od lídra z východních Čech.

Domácí zápasy, to už byla jiná káva. Do Domažlic na podzim rád nejel snad žádný tým, Jiskra totiž na svém hřišti připomínala gólostroj, který se nezastaví před nikým. Posuďte sami. Pět gólů si odvezlo Litoměřicko, po podzimu třetí Zápy i Vyšehrad, druhý Vltavín byl uštědřen, prohrál „jen“ 0:4. Nejvíce ovšem ofenzivní sílu Domažlic poznaly Brozany, které odjely s potupným přídělem 1:10! Doma nasázely 36 branek, nejvíc ze všech týmů.

„Doma se snažíme hrát hodně útočně, už kvůli našim fanouškům. Trenér Vaigl nás k tomu nabádá a vyžaduje to po nás. Je fakt, že pro nás i pro diváky na stadionu je rozhodně lepší, když zápas skončí 3:3 než 0:0,“ vysvětluje nebývalou produktivitu kapitán týmu Petr Mužík. Největší měrou se na ní podílel útočník Petr Mužík, s 15 trefami nejlepší podzimní střelec ČFL.