Löw má těžkou hlavu: kdo bude chytat v německé brance na MS?

BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Největší stálice německé fotbalové reprezentace posledních let Manuel Neuer je stále ve stavu nemocných. Necelých pět měsíců před začátkem mistrovství světa v Rusku má trenér Joachim Löw zamotanou hlavu, kdo bude gólmanská jednička. 

Löw má těžkou hlavu: kdo bude chytat v německé brance na MS?

Jenže ta „motanice“ má zcela opačnou roli, ne by se mohlo zdát. Nejde o to, že by si kouč obhájců titulu mistra světa lámal hlavu z toho, že Neuer může chybět, případně se do mužstva dostat, ale po více než půlroční pauze. Jde o to, že Löw má tolik kvalitních náhradníků, že jeho závěrečná nominace někdy koncem května může být pro něj pořádným oříškem. Ve hře je totiž celá řada kvalitních náhradníků, kteří navíc mají formu jako hrom.

Nejlépe je na tom Marc-Andre ter Stegen. Vyprofiloval se v oporu Barcelony, která s ním mezi tyčemi ještě neprohrála v La Lize a směřuje si to přes Chelsea do čtvrtfinále Ligy mistrů. Je mu 25 let, dlouho kryl v nároďáku záda právě Neuerovi a teď cítí velkou šanci být konečně jedničkou.

Ovšem takové ambice nemá sám.

Podle Kickeru je nejlepším německým brankářem bundesligy, podle čtenářů tohoto prestižního média i nejlepším hráčem, podle manažera BayernuUlihoHoenesse dokonce Fotbalistou roku. Kdo? Dosud „věčný“ Neuerův náhradník Sven Ulreich. Do Mnichova přišel ze Stuttgartu v létě 2015 a jeho budoucnost byla nalajnovaná docela jasně: budeš krýt záda Neuerovi. Trpělivě čekal na svoji šanci a ta přišla loni na podzim, kdy se Manuel zranil. Ulreich chytil šanci za pačesy a nepouští ji ani omylem. Svými výkony si ve svých 29 letech vysloužil výše uvedené superlativy. A taky pozornost Joachima Löwa. „Je v našem zorném úhlu,“ nepřehlédl ho reprezentační stratég.

Zároveň ale Löw připustil, že je v kontaktu s Neuerem, jehož vždy stavěl do role jedničky. „Už začíná trénovat a brzy se snad vrátí do plnohodnotného procesu,“ prozradil Löw, z jehož tónu hlasu kolegové vydedukovali nadšení a radost.

Svoji šanci na mistrovství světa ale nehodlá pustit ani Bernd Leno, opora Leverkusenu. Nyní sice dostal od Schalke dva góly, nicméně ale stále drží Bayer v bitvě o Ligu mistrů. Černý Petr tak zřejmě padá už teď na Kevina Trappa, jenž v Paříži jen leští lavičku náhradníků.

Ter Stegen, Neuer, Ulreich a Leno. To je silná čtyřka pro německý národní tým, který bude v Rusku obhajovat titul mistra světa. Ne, mezi tyčemi opravdu slabinu nehledejme.