Lukaku ukončil střelecké sucho proti silným klubům. Co se líbilo Mourinhovi?

Lukaku ukončil střelecké sucho proti silným klubům. Co se líbilo Mourinhovi?
OBSAHUJE OHLASY

Manchester United udolal ve víkendovém šlágru Chelsea, čímž si udržel na druhé příčce dvoubodový náskok na třetí Liverpool, který je o dvanáct branek produktivnější.

Jednou brankou k tomu pomohl i belgický reprezentant Romelu Lukaku, jenž se dosud proti elitním ostrovním celkům trápil a prosadil se vůbec poprvé proti týmu, který patří mezi nejlepších osm mužstev tabulky.

V nejvyšší anglické soutěži skóroval potřinácté, celkověš si však v sezoně připsal již dvaadvacátou soutěžní trefu. Protože byl v minulosti součástí Blues, svůj zápis do střelecké listiny neoslavoval...

"Chtěl jsem pro mužstvo odvést hodně práce a to jsem udělal," zůstal stručný čtyřiadvacetiletý rodák z Antverp, jenž se v minulosti pral také v trikotech Anderlechtu, West Bromwiche a Evertonu.

Přesně to ocenil i jeho portugalský šéf José Mourinho, jemuž se nasazení jeho svěřenců líbilo. "Proti špičkovým ligovým týmům musíte hrát s nejvyšším nasazením. Můžeme se bavit o taktice, postech a fotbalovém myšlení, ale přístup a nasazení musí být vyjímečné, pokud chcete porazit nejlepší mužstva v Anglii. A to moji hráči ukázali," liboval si někdejší stratég Porta, Interu, Realu či Chelsea.

Poražení Blues, kteří obhajují loňský primát, zůstávají pátí. "Toto je jediná země, kde o místenku do Ligy mistrů bojuje šest klubů. Na titul je šest kandidátů a vždy hrozí, že si účast v Champions League nevybojujete," krčil rameny po neúspěšném výjezdu do divadla snů Ital Antonio Conte.