V Bordeaux na mladého Brazilce nalepili cenovku 50 milionů liber! Co na to v Londýně nebo v Bundeslize?

V Bordeaux na mladého Brazilce nalepili cenovku 50 milionů liber! Co na to v Londýně nebo v Bundeslize?

Jedenadvacetiletý útočník Bordeaux Malcom by mohl brzy změnit dres. O jeho služby se totiž zajímají přední evropské celky. Bundesligový Dortmund už dokonce poslal vedení francouzského týmu oficiální nabídku. Mluví se však i o zájmu dalších celků třeba z anglické Premier League.

V lednu Malcolma sledoval Arsenal, ale pak získal právě z Borussie Pierre-Emericka Aubameyanga a zájem o mladého Brazilce tak ze strany kanonýrů ochladl, zvláště když na Emirates Stadium přišel i Henrik Mchytarjan.

Talentovaný ofenzivní hráč, který může hrát i v záloze, prokazuje vysokou kvalitu od příchodu do Evropy. Girondins si ho pořídili z Corinthians v roce 2016. Za tu dobu odehrál 73 ligových zápasů, ve kterých dal 16 branek.

Především v této sezoně jsou jeho statistiky vynikající. Ve všech soutěžních zápasech dal osm gólů a dalších šest připravil. I proto ho pravidelně sledují skauti řady celků. Kromě Arsenalu a BVB se mluví o Tottenhamu nebo Bayernu Mnichov. Bordeaux by se ale svého pokladu nevzdalo levně. Pod 50 milionů liber jít nechce.

Z Malcolmovy formy nemá Wenger velkou radost, protože čím lépe bude hrát, tím vyšší bude cena. Aby si nakonec francouzský kouč v létě nedrbal hlavu, že rodáka ze Sao Paula nezískal již v lednovém přestupním termínu, jak měl původně v plánu.