Víme, co umíme. Jsme přesvědčeni, že se budeme po třiceti kolech radovat my, zní z Opavy

Víme, co umíme. Jsme přesvědčeni, že se budeme po třiceti kolech radovat my, zní z Opavy

Protože je Slezský FC Opava na čele Fotbalové národní ligy, jiný cíl než postup do HET ligy mít nemůže a na tiskové konferenci před startem jarních bojů to vedení neskrývalo.

"Cíle zůstávají neměnné. Pořád vnímáme rozměr nového formátu první ligy v tom smyslu, že je to pro nás poslední šance se do ligy dostat a bereme to velice závazně. Je naším jediným cílem pokusit se o postup. Vše ostatní je sekundární," přednesl na webu sfc.cz předseda představenstva Marek Hájek.

Jarní ambice jsou tedy jasné. "Vyhýbala se nám zranění, což musím zaklepat. Odtrénovali jsme, co jsme chtěli. Jsem přesvědčen, že mužstvo je dobře připraveno, abychom naplnili cíle, které jsme si vytyčili. Máme respekt i pokoru k soupeřům, zároveň i zdravé sebevědomí. Víme, co umíme. Jsme přesvědčeni, že jsme to my, kdo se bude po třiceti kolech radovat," řekl hlavní trenér Roman Skuhravý.

A co kádr? Zatímco Václav Mozol zamířil do Frýdku-Mísku a Tomáš Čelůstka zase do Pardubic, kádr lídra druholigové soutěže přivítal Jaroslava Svozila ze Znojma, Jakuba Janeztského z Jablonce a Ondřeje Kotlíka z Dukly. "V každé půlsezoně si mužstvo analyzujeme. Chceme ho budovat systematicky tak, abychom dokázali jeho výkonnost stále posouvat. K tomu oba příchody Svozila i Janetzkého zapadají. Kotlík je jiná kategorie – vybojoval si svou příležitost v měsíčním testu. Sami jsme zvědavi, kam až se může posunout. Celou zimní přípravu jsme měli postavenou tak, abychom byli co nejlépe připraveni na čtrnáct zápasů, které nás čekají, abychom v každém z nich mohli hrát o tři body," nechal se slyšet sám hlavní trenér s minulostí v Jablonci.

"Po zvážení podzimní části soutěže a nadcházející jarní jsme se rozhodli mužstvo kosmeticky osvěžit. Neměli jsme důvod zasahovat do kádru víc. Náš cíl je jasný a neschovávali jsme se ani před začátkem soutěže. Chceme zkrátka zabojovat o nejvyšší příčky, aby se v další sezoně v Opavě hrála první liga," pokračoval generální manažer Alois Grussman, jehož slova vyšla na stránkách sfc.cz.

Funkcionář zároveň doplnil, že Zdeněk Pospěch podepsal novou smlouvu do 30. června a pak se uvidí. "Se Zdenou mezi sebou máme absolutně jasno. Trénuje v plném režimu a zápasově bude využívaný v B-týmu. Do mistrovské soutěže zasáhne, když to bude nezbytně nutné. Může se stát, že nám nevyjde vstup do jara podle představ, reflektujeme i ohrožení kartami. Zdena je na to nachystaný. Na druhou stranu máme v rozletu kvalitní hráče a byla by škoda je zastavit. Zdena ví, na čem je. Vypadá tak dobře, že může kdykoliv nastoupit," uzavřel Skuhravý.

Sobotní otevírací zápas s Ústím nad Labem je ovšem kvůli silnému mrazu v ohrožení. "Zástupce LFA se podíval na stav hrací plochy. Změřila se její teplota. Lze konstatovat, že v současné době je hrací plocha nezpůsobilá. Zástupci LFA by měli během čtvrtka získat informace ze všech druholigových stadionů a následně rozhodnout o případném odložení kompletního kola," zaznělo z úst technického ředitele Jaroslava Rovňaně.