Nitrianský je po návratu domů nadšen: Takové zázemí a podmínky 90 procent klubů v první lize nemá

Sedmadvacetiletý obránce Milan Nitrianský se přes Slavii, Příbram, italské Avellino, Liberec, Bohemians a skotský celek Partick Thistle opět vrátil na jih Čech a před startem jarních bojů Fotbalové národní ligy má jediné přání, a sice postup mezi elitu.

Nitrianský je po návratu domů nadšen:  Takové zázemí a podmínky 90 procent klubů v první lize nemá

Někdejší mládežnický reprezentant se vrací do známého prostředí po sedmi letech. "Ve svém posledním angažmá jsem působil ve Skotsku, kde už jsem ke konci tolik nehrál. Takže jsem si řekl, že bude nejlepší se vrátit domů. Spojil jsem se s Martinem Vozábalem a společně s trenérem Horejšem se návrat dotáhl do konce," ozřejmil v interview pro web skcb.cz defenzivní specialista.

S čím přichází do aktuálně čtvrtého Dynama, které ztrácí na postupovou příčku pouhé dva body? "Máme ten nejvyšší cíl, tedy postup. Já osobně bych si moc přál, abychom se do první ligy vrátili. Tehdy jsem z nejvyšší soutěže odcházel a rád bych si ji v Dynamu zase zahrál. Když se podíváte na zázemí a podmínky v klubu, tak takové devadesát procent klubů v první lize nemá. Byla by škoda nebýt mezi elitou. Regenerace i možnosti trénování jsou v klubu na vysoké úrovni," podotkl stránkami skcb.cz citovaný kolega Kladrubského, Táborského, Javorka a spol., který současně dodává, že Dynamo vždy bude rodinným klubem.

Po úspěšné zkoučce má zástupce střední generace podepsán kontrakt do konce probíhajícího ročníku. Pak se však bude možno domluvit na prodloužení. "Ano, je to s případnou opcí. Dlouho mě nikdo pořádně neviděl hrát, takže mě Martin Vozábal s Davidem Horejšem chtěli vidět. Jsem rád, že jsme se domluvili. Mým přáním je vrátit se s Dynamem zpátky do první ligy. Proto jsme se domluvili takto a uvidíme, jak sezona skončí. Už když jsem přišel, tak mi bylo řečeno, že parta v kabině je výborná. To se mi hned potvrdilo. Tým je hodně mladý, ale dobře doplněný o zkušenější kluky jako Jirka Kladrubský, Petr Javorek či Ivo Táborský. Mužstvo je silné a všichni máme jeden cíl. Pevně věřím, že se nám jej povede splnit," uzavřel Nitrianský.

V 17. kole narazí jihočeský soubor na Frťalův Varnsdorf, který je v tabulce až dvanáctý a má negativní skóre 22:25.