Kdo za Hradec nebojoval, odešel. Jak se chystají Votroci na jaro?

Kdo za Hradec nebojoval, odešel. Jak se chystají Votroci na jaro?
PŘED SEZONOU

Hradecké Votroky potkal osud, který není neznámý mnoha sestupivším týmům: místo rychlého návratu mezi elitu řeší výkonnostní problémy a jsou rádi, že mají čelo tabulky alespoň na dohled. Před jarní části Fotbalové národní ligy jsou desátí a na druhé postupové místo ztrácí osm bodů.

Přesto neztrácejí optimismus. Jejich cílem, podobně jako Příbrami, zůstává návrat do první ligy. Po nepovedeném podzimu přišlo malé „zemětřesení“, které se nedotklo jenom hráčského kádru, realizačního týmu, nýbrž i funkcionářských pozic. Už během podzimu nahradil výkonného ředitele klubu Richarda Jukla bývalý záložník Teplic nebo Žižkova Jiří Sabou. V zimě potom odešel asistent trenéra Michal Šmarda do Jihlavy, místo něj nastoupil Ondřej Prášil.

Na tiskové konferenci před startem ligy sportovní ředil Pavel Krmaš uvedl, že klub redukoval počet hráčů z osmadvaceti na čtyřiadvacet. O jaké změny se jedná?


Odchody: Bederka (Bohemians), Shejbal (Teplice), Jirsák (konec kariéry), Žondra (Vítkovice), Knejzlík (Liberec), Patrick (neuspěl na testech), Trávníček (hostování Žižkov)
A příchody?
Urma (Teplice), Kvída (Příbram), Eliáš (Králův Dvůr), Kropáček (Tachov)


Změn více než dost, ale Sabou to komentuje: Klima v kabině se změnilo, odešli hráči, kteří necítili, že chtějí nadále bojovat za Hradec. To, jestli to bude ku prospěchu, nám ale ukáže až mistrovská část sezony.

Nejvýraznější posilou je Otto Urma z Teplic, který by měl vyztužit defenzivní řady. Svůj příchod popisuje: Poslední půlrok mi v Teplicích nevyšel, chtěl jsem do Hradce už v létě, ale to mě ještě klub neuvolnil. Jsem tak rád, že se to teď už povedlo, můj cíl je postoupit, a když ne letos, tak se o to popereme příští sezonu.

Tuto sezonu to na postup s přihlédnutím k silné konkurenci nevypadá, klub se zřejmě bude snažit zkonsolidovat kádr i celou organizaci. Výhodou Votroků je relativně mladý kádr (průměr 25 let), který je příslibem do budoucna. Navíc se fanoušci Hradce mohou těšit na nový stadion: loni se začalo s bouráním tribun, letos už by měla začít výstavba nového stánku Pod lízátky pro deset tisíc diváků.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.