Tým se sice omladil, ale bude mít velkou sílu. Chceme atakovat čtvrté místo, varuje soupeře trenér Vlašimi

Se Spartou spolupracující Vlašim prošla v zimní přestávce výraznými změnami a ztratila například Václava Dudla, Pavla Vyhnala, Filipa Haška či Filipa Nguyena, jenž byl brankářskou jedničkou.

Tým se sice omladil, ale bude mít velkou sílu. Chceme atakovat čtvrté místo, varuje soupeře trenér Vlašimi

"Málokdy se stane, že začnete přípravu a po čtrnácti dnech nemáte ani jednoho brankáře. Pozvali jsme několik hráčů na testy a vybrali jsme Čtvrtečku s Řehákem," ozřejmil ohledně již vyřešeného problému kouč Petr Havlíček, který patří k oblíbencům šéfa letenské mládeže Jaroslava Hřebíka.

Trenér se sparťanskou minulostí je však před odloženým startem jarních bojů (o víkěndu měli jeho svěřenci nastoupit proti Příbrami) optimistou a aktuálnímu kádru věří.

"Tým se nám sice omladil, ale myslím, že bude mít velkou sílu," pronesl bojovně naladěný šéf Frýdka, Daa, Fotra či Marečka, jehož mužstvo sehrálo během zimní přestávky osm duelů s rozličnými výsledky...

"Z hlediska výsledků se dá přípravné období těžko hodnotit, jelikož se setkáte s rozdílnou kvalitou soupeřů. To, co mohu hodnotit, je to, jakým způsobem jsme pracovali. Chtěli jsme do naší hry vložit některé nové prvky a kvalitně zapracovat na kondiční stránce. Oboje se nám celkem povedlo a věřím, že se to projeví na výkonech v jarní části soutěže," upozornil šéf Vlašimi.

Nakonec se kádr dočkal i posílení a za úspěch by se považovala čtvrtá příčka, k níž osmé Vlašimi aktuálně chybí pět bodů. Stačí tedy k tomu přeskočit jen Sokolov, Znojmo, Pardubice a České Budějovice.

"Musím pochválit celý realizační tým i vedení, protože všichni odvedli výbornou práci. Máme vyrovnaný kádr a nastoupit může kdokoliv. Chtěli bychom se posunout v tabulce výš. Jak vysoko to bude, se teprve uvidí. Pokud ale budeme hrát, tak jak umíme, můžeme atakovat loňský výsledek," připomněl čtvrté místo z minulého ročníku.

Soupiska FC Sellier & Bellot Vlašim jaro 2018:

Brankáři: Josef Řehák, Erik Beník, Jan Čtvrtečka, Jaroslav Šanda.

Obránci: Jakub Štochl, Milan Kadlec, David Březina, Milan Piško, Luboš Tusjak, Marco Tulio.

Záložníci: Ladislav Janda, Petr Plachý, Tomáš Cabadaj, Daniel Mareček, Christian Frýdek, David Skopec, Ondřej Badocha, Lubomír Ivanko-Macej, Jan Vodháněl, Adam Kučera.

Útočníci: Oskar Fotr, Vojtěch Hadaščok, Ilja Zubkov, Youssouf Dao.