Slavia neměla v Boleslavi problémy, Petrželův debut skončil fiaskem

Bohemians po těsné prohře na Slavii potvrdila formu a porazila Duklu 2:0. V sobotu Zlín poprvé pod koučem Petrželou podlehl Jablonci, Olomouc zase těsně porazila Slovácko. Liberec doma pouze remizoval s Karvinou a skvělou formu potvrdila i Jihlava, která je na jaře stoprocentní, naposledy porazila Teplice 3:1.

V Ďolíčku padla první branka po 27 minutách a jejím autorem byl domácí Mašek, jenž proměnil penaltu. Po velkém množství žlutých karet se pokračovalo bezbrankově a druhý a také poslední gól padl až v 86. minutě, a to když zvyšoval na 2:0 Tetteh. Dukla se na vyrovnání nezmohla a naopak v nastavení inkasoval Bílovský druhou žlutou a následně červenou kartu.

Jihlava po nečekaných výhrách nad Slavií a Plzní potvrdila formu a doma porazila Teplice. Roli v tom hrál hlavně naprosto perfektní úvod do zápasu, neboť v sedmé minutě vedla Vysočina už 2:0 zásluhou Fulneka a Ikauniekse. V 15. minutě ovšem druhý jmenovaný neproměnil penaltu a o deset minut později právě z penalty snížil teplický Hora. Ovšem před poločasovým hvizdem vrátil Jihlavě dvougólové vedení opět Ikaunieks. Druhý poločas se Jihlava snažila hlavně neinkasovat a to se jí povedlo, i proto zápas nakonec 3:1 skončil.

Liberec po výhře nad Mladou Boleslaví doma přivítal Karvinou a opět neměl jiné cíle než výhru. Ve 32. minutě šla ovšem do vedení Karviná a Matěj Pulkrab vyrovnal za Slovan až po změně stran. Moc dlouho ale remízový stav nevydržel a do vedení šla opět Karviná, tentokrát to bylo zásluhou Webera. Liberec sice ke konci zápasu vyrovnal, nicméně nenaplnil své očekávání v podobě tří bodů.

Sigma Olomouc po nečekané prohře v Brně získala za předešlé dvě jarní utkání pouze jeden bod za remízu v Plzni a proto chtěla porazit Slovácko, které je na sestupových příčkách. Nebyl to ovšem žádný jednostraný debakl, o osudu utkání rozhodla jediná trefa, jejíž autorem byl útočník Jakub Řezníček, jenž svou branku oslavil ve 37. minutě.

Zlín se doma pod novým koučem Petrželou doslova ztrapnil a ukázal, že je ve městě Tomáše Bati velká krize. Proti Jablonci na zlínské Letné hráli Ševci špatně a už po třinácti minutách inkasovali, ne dlouho po tom to bylo už 2:0. Po změně stran Zlín inkasoval další dvě rychlé branky a stav byl už téměř rozhodnutý - 4:0. Na to už Zlínští logicky nedokázali odpovědět a nepodařilo se mu dokonce ani snížit, i proto tak Vlastimil Petržela na svůj debut na lavičce Zlína vzpomínat v dobrém nebude.

Mladá Boleslav se chtěla v tabulce české nejvyšší soutěže bodově posunout o trochu výše, ale proti byla mistrovská Slavia, která nakonec domů odjížděla se ziskem tří bodů. Hosty dostal ve 40. minutě do vedení Zmrhal. Po změně stran pak rozhodl o výhře pražského celku Milan Škoda, který se nejprve v 66. minutě prosadil z penalty a poté o sedm minut později upravil na konečných 3:0.

HET Liga, 19. kolo:

Bohemians 1905 - Dukla Praha 2:0 (1:0)

Branky: 27. Mašek z pen., 86. Tetteh
Žluté karty: 16. Bezpalec, 18. Milošević, 39. Kušnír, 45+1. Djuranović, 57. a 89. Bílovský (všichni Dukla Praha)
Červená karta: 89. Bílovský (Dukla Praha)
Domácí: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocić – Jindřišek, Hašek – Reiter (89. Záviška), Mašek (78. Tetteh), Bartek – Nečas (84. Švec), trenér: Hašek
Hosté: Rada – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Bílovský, Holík (77. Douděra), Tetour (10. Bezpalec) – Milošević, Holenda, Djuranović (61. Brandner), trenér: Hynek
Rozhodčí: Berka – Kříž, Melichar
Diváci: 1 905

Jihlava - Teplice 3:1 (3:1)

Branky: 3. Fulnek, 7. a 43. Ikaunieks – 27. Hora z pen.
Neproměněná penalta: 16. Ikaunieks
Domácí: Rakovan – Vaculík, Tlustý, Buchta, Schumacher – Fulnek, Levin, Urblík (85. Štěpánek), Zoubele (72. Holík) – Dvořák, Ikaunieks (90+1. Klíma), trenér: Svědík
Hosté: Diviš – Rezek, Král, Čmovš, Hyčka – Kučera, Soungole – Vošahlík (75. Díaz), Hora (84. Haljeta), Trubač (46. Červenka) – Vaněček, trenér: Šmejkal
Rozhodčí: Houdek – Paták, Podaný
Diváci: 2159

Liberec - Karviná 2:2 (0:1)

Branky: 54. a 83. Pulkrab – 31. Wágner, 56. Weber
Žluté karty: 22. Oscar, 50. Potočný, 61. Breite – 20. Štepanovský, 45+2. Hošek, 85. Čolić
Domácí: Hladký – Breite (67. da Silva), Coufal, Folprecht, Bosančić – Köstl, Potočný (60. Bartl), Pulkrab, Oscar (60. Wiesner) – Kačaraba, Kerbr, trenér: Holoubek
Hosté: Le Giang – Čolić, Dreksa, Kalabiška, Štepanovský (78. Letic) – Wágner, Eismann, Budínský (90+2. Šulek), Hošek – Weber (72. Lingr), Panák, trenér: Mucha
Rozhodčí: Hrubeš – Boček, Flimmel
Diváci: 2 446

Sigma Olomouc - Slovácko 1:0 (1:0)

Branka: 36. Řezníček
Žluté karty: 39. Plšek, 44. Falta – 13. Hofmann, 87. Janosek
Domácí: Buchta (75. Reichl) – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Moulis (80. Zahradníček), Houska, Kalvach, Falta – Plšek – Řezníček (65. Texl), trenér: Jílek
Hosté: Heča – Juroška, Hofmann, Břečka, Divíšek – Navrátil (80. Rezek), Janošek, Sadílek (80. Machalík), Daníček, Petr (90+2. Kubala) – Zajíc, trenér: Kordula
Rozhodčí: Proske – Pochylý, Poživil
Diváci: 3 087

Zlín - Jablonec 0:4 (0:2)

Branky: 13. Jovović, 32. Hübschman, 50. Masopust, 54. Chramosta
Žluté karty: 36. Matejov, 67. Železník – 65. Pernica, 81. Považanec
Domácí: Dostál – Kopečný (43. Bartošák), Hnaníček, Gajič, Matejov – Mehanović (44. Beauguel), Jiráček, Janíček, Holzer (46. Ekpai) – Železník, Vukadinovič, trenér: Petržela
Hosté: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek (69. Zelený) – Hübschman – Trávník, Považanec – Masopust, Chramosta (79. Doležal), Jovović (88. Kubista), trenér: Rada
Rozhodčí: Matějček – Blažej, Antoníček
Diváci: 2102

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:3 (0:1)

Branky: 66. z pen. a 73. Škoda, 40. Zmrhal
Žluté karty: Valenta - Bořil, Pokorný.
Domácí: Polaček - Pauschek, Šušnjar, Křapka, Sus - Jánoš, Hubínek (79. Ladra) - Konaté, Valenta (64. Mareš), Přikryl - Mebrahtu (59. Komličenko). Trenér: Weber
Hosté: Kolář - Bořil, Kúdela, Pokorný, Sobol - Souček, Hromada - Stoch, Danny (88. Necid), Zmrhal (90. Bucha) - Škoda (85. Tecl). Trenér: Trpišovský
Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Arnošt - Zelinka (video)