Tragická zpráva z Itálie, noc před zápasem Serie A zemřel kapitán Fiorentiny Astori

Sportovní média po celé Evropě informují o tragické události z Itálie. Kapitán Fiorentiny Davide Astori zcela nečekaně zemřel noc před zápasem Serie A, který měl jeho tým sehrát v neděli od 15:00 na půdě Udinese. Astori byl ráno nalezen na hotelovém pokoji bez známek života, pravděpodobnou příčinou úmrtí jsou problémy se srdcem.

Tragická zpráva z Itálie, noc před zápasem Serie A zemřel kapitán Fiorentiny Astori

„Fiorentina je otřesena a musí všem oznámit, že zemřel náš kapitán Davide Astori,“ stálo v prohlášení na webu klubu z Florencie. Astori není zdaleka prvním fotbalistou v Itálii, který zemřel v mladém věku. V roce 2012 totiž přímo na hřišti zkolaboval během zápasu Serie B Piermario Morosini, jehož už se nepodařilo oživit.

Jendatřicetiletý Astori působil ve Fiorentině od roku 2015, kdy přišel nejdříve na roční hostování z AS Řím a následně k "Fialkám" přestoupil nastálo. Do dospělého fotbalu však Astori vstoupil v dresu AC Milán, v němž debutoval v roce 2006. Nejvíce zápasů odehrál během své kariéry tento střední obránce v drsu Cagliari, kde nastoupil ke 174 soutěžním zápasům.

Od roku 2011 byl Astori také italským reprezentantem, přičemž za zemi z Apeninského poloostrova nastoupil ke čtrnácti zápasům, ve kterých dokonce jednou skóroval, a to v roce 2013, během zápasu Konfederačního poháru FIFA proti Uruguayi. Smrt Astoriho je pro celý fotbalový svět šokem. Odloženo bylo pochopitelně nejen utkání Udinese - Fiorentina, ale také všechny ostatní nedělní zápasy Serie A.