Aspoň máme klid na práci, říká po výhře Žižkova trenér Pilný

OBSAHUJE OHLASY

Fanoušci druhé fotbalové ligy se těšili na první jarní kolo, kvůli mrazivému počasí se ale z osmi zápasů odehrál jediný  - malé pražské derby mezi Viktorií Žižkov a Olympií Praha. Domácí zvítězili 1:0 a po strašidelném podzimu, který Viktoria zakončila pouze čtyři body od sestupového pásma se zdá, že by na jaře mohlo být lépe.

Jsme rádi, že nám vedení umožnilo zápas odehrát, start do jara byl pro nás vzhledem k umístění v tabulce velice důležitý. Zápas jsme nakonec zvládli, v první půli jsme ale nedokázali po šancích jít do dvoubrankového vedení. Hráči to v dalším průběhu měli v hlavách. Za tři body jsme rádi, dává nám to určitý klid do další práce, řekl pro klubový web po zápase trenér domácích Bohuslav Pilný.

Viktoria rozhodla už v první minutě. V pokutovém území Olympie byl faulován David Štípek a z penalty rozhodl zápas Miroslav Podrazký. Domácí měli i další šance, zejména nejlepší střelec přípravy (se čtyřmi góly) Jan Kuchta. Jen do poločasu se ocitl ve dvou gólových příležitostech, v obou ale Olympii podržel brankář Stejskal. Ve druhé půli Olympia přidala, ale bez výsledku. Z protiútoku naopak hrozili domácí, ale střelecká impotence z prvního poločasu se opakovala: Kuchta ani Čermák se v šancích neprosadili. I přes hubený výsledek, jak je vidět ze slov trenéra Pilného, je Viktoria s třemi body nadmíru spokojena.

V zimě se na Žižkově děly velké změny. Vedení přivedlo hned deset posil - a pokud připočteme uzdravené Pavlatu a Musu, máme dvanáct nových hráčů. V základní sestavě proti Olympii naskočilo hned sedm nových tváří a právě David Štípek byl jako faulovaný hráč podepsán pod prvním a jediným gólem.

I na straně soupeře proběhla v zimní přestávce výrazná obměna, zejména na trenérské pozici. Už v prosinci vystřídal trenéry Sazimu a Skalbu izraelský manažer Motti Ivanir, který přišel z Hapoelu Tel Aviv. Na sklonku loňského roku komentoval přesun ambiciózní majitel Olympie Goulis následovně:  Chtěli jsme trenéra, se kterým bychom měli stejné plány a pracovali s mladými hráči. Tento kouč pro nás bude velice přínosný, je uznávanou osobou. Určitě nám pomůže a jsem rád, že tady je.

Týmu, ve kterém je zastoupeno sedm národností, první ostrá zkouška nevyšla. Šanci na nápravu mají v dalším kole, kdy na stadionu Evžena Rošického přivítají překvapení podzimu Třinec. Viktoria Žižkov jede do Vítkovic, kde ji čeká souboj s přímým konkurentem o sestup. Pokud uspěje, bude mít na dohled klidný střed tabulky.