Arsenalu musíte říct ano, naznačuje svou budoucnost Henry

Arsenalu musíte říct ano, naznačuje svou budoucnost Henry
OBSAHUJE VIDEO

Stránky britských deníků plní spekulace o možných nástupcích Arsena Wengera a jedním z horkých kandidátů je Thierry Henry. Bývalý francouzský útočník je legendou Gunners – zatím pouze hráčskou. Stane se i trenérskou?

Pozice současného trenéra Arsenalu je dlouhodobě neudržitelná. Čelí drtivé kritice fanoušků i britských fotbalových znalců a své si k předváděné hře jistě řekne i Josh Kroenke, syn majitele, který je v současnosti na tříměsíční inspekční cestě v Londýně. Připočteme-li k tomu téměř jisté vyřazení z bojů o Ligu mistrů 18/19, Wengerův konec je více než pravděpodobný. Nahradí ho krajan Thierry Henry?

O této možnosti se již několik týdnů spekuluje a kandidát Henry je s ní srozuměn. Vyjadřuje se sice opatrně a diplomaticky (nakonec to byl Wenger, který z něj udělal prvotřídní hvězdu), zodpovědnost vést klub ze severního Londýna by ale přijal.

Víte, já jsem soutěživý a vždy jsem přijal každou výzvu, řekl pro Sky Sport Henry a pokračoval: Když klub milujete a on požádá – opakuji, on požádá – o pomoc, musíte říct ano. Ale zdůrazňují, mluvíme pouze hypoteticky.

Čtyřnásobný nejlepší střelec Premier League a rekordman Arsenalu v počtu vstřelených gólů je v současnosti asistentem trenéra Belgie Roberta Martineze a zároveň fotbalovým expertem v britských televizních studiích. Může se zdát, že je ve svých čtyřiceti letech zatím nezkušeným učedníkem, nicméně fanoušci Gunners by jeho jmenování přijali s nadšením. Je klubovou legendou a upřímně, v současné situaci je vlastně přijatelný kdokoliv jiný než Wenger.

Přesto, jak jsme zmínili, si Henry zachovává dekorum a ke svému učiteli se vyjadřuje uctivě.

Ptáte se, jestli by měl Wenger skončit, nebo ne – k tomu se já vůbec nemůžu vyjadřovat. Nelíbí se mi, co se mu děje a chtěl bych, aby měl poslední slovo. A je jedno, jaké to poslední slovo bude, glosoval Henry svou případnou budoucnost u Gunners.

Jaké bude poslední slovo Arsena Wengera?