Skaláka a Matějů nevyužijí, ale tyto 3 hvězdičky Ligue 1 by brali...

Skaláka a Matějů nevyužijí, ale tyto 3 hvězdičky Ligue 1 by brali...

Aktuálně desátý celek Premier League sídlící na American Express Community Stadium, jenž má za sebou nedávný skalp Arsenalu, bude letos v létě úřadovat na francouzském transferovém trhu.

Zaměstnavatel českých borců Jiřího Skaláka s Alešem Matějů, kteří ovšem v této sezoně nejvyšší anglické soutěže neodehráli ani minutu, má na svém nákupním seznamu hned tři výrazné borce z francouzské ligy.

Le 10 Sport sice připomíná, že útočník Angers Karl Toko Ekambi odmítl lednový příchod na ostrovy za 16 milionů eur, nicméně Brighton se nevzdává a o čtrnáctigólového střelce stojí dále s výhledem k letnímu oknu. Tím spíš, že má tým problémy se střílením branek.

A Ekambi, jenž nasázel stejný počet gólů jako Mario Balotelli, není sám, jehož by dlouholetý klubový manažer Chris Hughton rád. Na radaru je také bývalý záložník Nancy a současný středopolař Lille Ibrahim Amadou, jenž je všestranný a může nastupovat jak jako štítový záložník, tak středu obrany.

Dalším objektem se pak zdá být třiadvacetiletý záložník Štrasburku Jean-Eudes Aholou, který vstřelil v tomto ročníku Ligue 1 již pět branek. Předtím mladík z Pobřeží slonoviny oblékal trikoy Orléans a Lille.