Pět pravých obránců, z nichž si bude Barcelona vybírat a hledat toho pravého

Pět pravých obránců, z nichž si bude Barcelona vybírat a hledat toho pravého

Hlavní letní přestupové okno zastihne aktuálního lídra LaLigy, který na domácím kolbišti stále ještě neprohrál, v nakupovacím módu. Minimálně pokud jde o post pravého obránce.

Španělský Sport píše, že chce katalánský gigant zvýšit konkurenci čtyřiadvacetiletému Portugalci Nelsonu Semedovi, jenž dorazil na Camp Nou loni z Benfiky Lisabon. A touha po dalším pravém bekovi pramení také z toho, aby se Sergi Roberto vrátil zpět do středu.

Mezi těmi, o nichž se v barcelonských kancelářích nahlas uvažuje, jsou jak dvaadvacetiletý Álvaro Odriozola z Realu Sociedad San Sebastian, tak stejně starý Héctor Bellerín z Arsenalu.

První zmíněný odchovanec San Sebastianu by mohl stát 40 milionů eur - přesně takovou sumu má ve své výkupní klauzuli. Mladého zadáka má však v hledáčku také konkurenční Real Madrid, jenž v honbě za svými cíly nešetří.

Rychlonohého Bellerína, který se před lety krátce mihl také ve Watfordu a po němž touží třeba i Juventus, by mohla změna trikotu zajímat zejména z pohledu, že by neabsentoval v soutěži pro nejlepší, čili v Lize mistrů. Šestý Arsenal se do ní nemusí vůbec probojovat, neboť na čtvrté Spurs ztrácí před třicátým kolem Premier League třináct bodů.

Pokud jde o tváře, jejichž jména ještě nejsou až tak zářivá, titán Primera División rovněž sleduje Bruno Perese z AS Řím, Huga Mallu z Celty Vigo a Cédrica Soarese ze Southamptonu.