MOL Cup: Jablonec a Slavia jdou do semifinále!

První čtvrtfinálové zápasy domácího poháru se měly hrát už minulý týden, kvůli počasí se ale posunuly. Hrálo se tedy jen mezi Jabloncem a Slováckem, Slavií a Libercem. A favorité zvítězili.

Jablonci se na jaře daří. A formu potvrdil i v pohárovém utkání: Slovácko porazil 3:1. Před smutnou návštěvou, která čítala 1 142 diváků, se domácí dostali do vedení ve 24. minutě, když se prosadil Považanec. Jablonečtí měli převahu i nadále  - v 63. to potvrdil Martin Doležal, který zvýšil na 2:1. O čtyři minuty později sice hostující Kubala snížil, nicméně Jablonec roli favorita potvrdil a v 76. minutě jistil výsledek Jan Chramosta.

A Petr Rada si postupu cenil. Pro klubový web řekl: Jsme rádi za postup, brali jsme to se vší vážností, a tak by to mělo být. Někdo si může myslet, že to je druhořadá soutěž, ale po titulu je to nejvíc.

Ve druhém čtvrtfinálovém utkání se utkala Slavia se Slovanem Liberec. Duel byl pikantní pro domácího trenéra Trpišovského, který ještě nedávno Liberec vedl – a evidentně věděl, jakou taktiku zvolit. Po faulu na Hromadu se v 25. minutě z penalty prosadil Milan Škoda a o deset minut později rozhodl zápas hlavičkou Frydrych, který skóroval po standardní situaci. Ve druhém poločase měli domácí několik nadějných protiútoků, nicméně žádný neproměnili a Trpišovský mohl (ne)slavit postup do semifinálových soubojů.

Jablonec – Slovácko 3:1 (1:0)

Branky: 24. Považanec, 63. Doležal, 76. Chramosta – 67. Kubala

Slavia Praha – Slovan Liberec 2:0 (2:0)

Branky: 25. Škoda (p), 35. Frydrych