Šup s Klobásou trenéra Frťalu uklidnili: Naše útočná síla má opět určitou kvalitu

Šup s Klobásou trenéra Frťalu uklidnili: Naše útočná síla má opět určitou kvalitu

Dvanáctý tým FNL Varnsdorf nečeká jednoduché jaro, protože na sestupové příčky má k dobru pouze šest bodů a poroučet se o patro níž nechce nikdo.

Oproti podzimnímu kádru postrádá kouč Zdeno Frťala jak Martina Fenina, který musel v zimě odejít kvůli zdravotním problémům a Brazilce Wesleyho da Silvu, jenž se bývalému kouči zamlouval. Náhrada však dorazila velice rychle a stal se jí čtyřiadvacetiletý mladoboleslavský útočník Stanislav Klobása, jehož konto zdobí pětadvacet prvoligových startů a 5 branek. Na podzim ostatně vsřelil stejný počet gólů také pod Frťalou...

"Silvu nečekaně oslovil Liberec, aby se vrátil. Což mě hodně mrzí, ale jsem rád, že jsme dokázali ihned reagovat a povedlo se nám opět dostat z Mladé Boleslavi Standu Klobásu. Naše útočná síla má opět určitou kvalitu,“ vyprávěl trenér, jehož svěřenci přivítají po odloženém vystoupení v Českých Budějovicích v neděli Vlašim.

Kromě záložníka Adama Ondráčka má nyní Frťala v týmu také stopera Martina Kouřila, jenž se do klubu vrátil z Jablonce. "Potěšil mě. Ale rok a půl nehrál pravidelně, musí si přivyknout zápasovému rytmu," pokračoval Frťala.

Dalším novicem je jednadvacetiletý Dominik Šup, který byl na podzim nejlepším střelcem Juniorské ligy s patnácti trefami a do Varnsdorfu ho zapůjčily Teplice. "V přípravě se jevil velice slušně. Doufáme, že i nepříliš jednoduchý přechod do druhé ligy zvládne, protože je to kluk, který má slušné předpoklady," doplnil odborník, jehož prvořadým cílem je získat tolik bodů, aby tým neměl v jarním finiši obavu o druholigovou příslušnost.

Příchody: Martin Kouřil (Jablonec n. Nisou – NH), Stanislav Klobása ( Mladá Boleslav – NH), Adam Ondráček (Liberec – NH), Dominik Šup ( Teplice – NH), Tom Ulbrich ( Liberec - NH)

Odchody: Adam Beránek ( Třebíč), Jan Král ( Mladá Boleslav – KH), Gary Cennerazzo (KS), Patrik Švantner (České Budějovice - KH).

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.