Nejlepší střelci domácího poháru? Před Chramostou už jsou pouze 2 esa

Nejlepší střelci domácího poháru? Před Chramostou už jsou pouze 2 esa

Domácí pohár MOL Cup, který už zná dva semifinalisty Slavii a Jablonec, se hraje po pětadvacáté a v aktuálním soutěžním ročníku 20017/2018 je jeho nejlepším střelcem Mario Lička z FK Zbuzany, který stihl před vyřazením svého klubu nasázet 6 branek.

Po pěti trefách si připsali hradecký Jan Pázler a liberecký Matěj Pulkrab. Zatímco druhý jmenovaný už v této sezoně svou bilancí nerozšíří, nejlepší střelec východočeských Votroků ještě šanci má, neboť jeho tým čtvrtfinále s Fastavem Zlín stále čeká.

Pokud jde o historický žebříček střelců, na čele jsou dva hráči, kteří jsou spojeni se Spartou, jež je se šesti pohárovými zisky nejúspěšnějším účastníkem soutěže. První příčka patří Horstu Sieglovi, který ve své hráčské kariéře nastřílel v domácím poháru 26 tref.

Jen o jeden přesný zásah méně má šestatřicetiletý veterán David Lafata ze Sparty. V nynějším ročníku už Siegla nesesadí, ale v tom příštím by mohl. Ať už to bude v trikotu Sparty, Českých Budějovic, Jablonce či jiného mužstva.

Na průběžné třetí pozici je jablonecký střelec Jan Chramosta, jenž prošel i Viktorií Plzeň, ale většinu svých gólových příspěvků zaznamenal v dresu Mladé Boleslavi. Protože je tým ze Střelnice stále ve hře, prvním dvěma mužům žebříčku by se mohl svěřenec Petra Rady, který už překonal také někdejší ligové ikony Petra Švancaru s Liborem Doškem, přiblížit ještě letos.

Nejlepší střelci v historii domácího poháru:

1. Horst Siegl - 26 gólů
2. David Lafata - 25 gólů
3. Jan Chramosta - 23 gólů
4. Libor Došek - 22 gólů
5. Petr Švancara - 22 gólů

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.