Čech je v Anglii pod palbou kritiky! Zkusí Arsenal léčbu jedničkou Leverkusenu?

OBSAHUJE VIDEO

Ostudné výkony fotbalistů londýnského Arsenalu z poslední doby se projevily nejen na výsledcích, ale  především na formě samotných hráčů. Mezi těmi, kdo byli aktuálním herním úpadkem nejvíce postiženi, se objevil i vysloužilý český brankář Petr Čech, jenž se po několika opakovaných chybách ocitl pod palbou kritiky.

Čech je v Anglii pod palbou kritiky! Zkusí Arsenal léčbu jedničkou Leverkusenu?

Každý tým od svého brankáře čeká, že ho alespoň při několika klíčových situacích podrží. Pokud ovšem váš gólman šlápne vedle a nadělá víc škody než užitku, a to zejména v situacích, které by měl mít jasně pod kontrolou, je více než zřejmé, že se na něj bude sypat popel ze všech stran.

Pod něčím takovým se ocitla bývalá jednička české fotbalové reprezentace, která při nepříznivé formě londýnského celku své spoluhráče vůbec nepodržela, ba naopak jim přidělala ještě více starostí. Po posledním zápase na půdě Brightonu, kde Arsenal prohrál 2:1, se Čech již musel za své výkony z poslední doby omluvit.

„Pokud chcete vyhrát zápas v nejlepší lize světa, váš brankář nemůže pustit dva góly, jako jsem pustil já dneska. To prostě není možné. Tým sice bojoval, ale škoda již byla na světě,“ napsal Čech na svém twitterovém účtu.

Podle informací na britských ostrovech si Arsenal již za českého brankáře začal hledat náhradu. Přestupovým cílem číslo jedna se stal šestadvacetiletý německý brankář Bernd Leno, který v současné době působí v Bayeru Leverkusen. Jeho přestupová hodnota se pohybuje kolem 35 milionů eur, což by Arsenal neměl mít problém zaplatit.