Jednička Leverkusenu: Bayern by si měl už připadat trapně. Vždyť i pro diváky to musí být nuda

Jednička Leverkusenu: Bayern by si měl už připadat trapně. Vždyť i pro diváky to musí být nuda

Bundesliga se již dávno přehoupla do své druhé poloviny aktuálního ročníku a my můžeme sledovat, jak boj u našich západních sousedů dopadne. Ve hře jsou místenky do Ligy mistrů či Evropské ligy, ale o titulu je již zřejmě rozhodnuto. Suverénní Bayern Mnichov si své prvenství nejspíše opět pohlídá.

Bayer Leverkusen figuruje v tabulce na pátém místě, ale na druhé Schalke ztrácí pouhé dva body. Brankářská jednička Bernd Leno věří, že by se mohlo zadařit a s co nejvíce body by to nakonec na Ligu mistrů stačit mohlo.

Řeč před šestadvacátým kolem německé nejvyšší soutěže padla také na vedoucí Bayern, který má náskok na druhé Schalke již dvacet bodů. „Musíme upřímně přiznat, že rozdíl mezi Bayernem a zbytkem Německa je obrovský. Nejen v tabulce, ale také z finanční stránky. Má víc možností, proto je tam, kde je. Klubu už to ale musí připadat trapné. Vždyť i pro diváky to musí být nuda, když je o vítězi rozhodnuto s velkým předstihem,“ uvažuje německý reprezentační brankář v rozhovoru pro Omnisport.

„Bylo by dobré, kdybychom se probojovali do pohárové Evropy. Ty zkušenosti jsou k nezaplacení. Ve fotbale nikdy nevíte, třeba v příští sezóně budeme mít my nebo někdo jiný fazónu a hierarchii Bayernu naruší, ale je to těžké,“ pokračuje v rozhovoru Leno.

„Z mnoha stran opravdu slýchávám, že Bundesliga je nudná, protože šampion je předem daný. Možná, že se to v brzké budoucnosti nezmění, ale jak jsem již řekl, ve fotbale je možné všechno. Proti silnému Bayernu je však uspět složité,“ uzavírá jednička Bayeru Leverkusen.