Manchester City potvrdil roli favorita, Čech má konečně svou dvoustou nulu

Boje o mistrovské tituly v Evropě pokračují. Sledujeme pět elitních soutěží starého kontinentu a i tento víkend nás čekala celá řada ostře sledovaných duelů, ve kterých padaly i překvapivé výsledky. Někde se již zdá, že je o prvním místě v tabulce již rozhodnuto, jinde zase panují tuhé boje o každý bod. Ve hře je také i Liga mistrů a Evropská liga.

Pátek:

Páteční večer nabídl hned několik předehrávek v elitních evropských soutěžích. V Německu si Schalke uhájilo druhé místo v tabulce, když vyhrálo na hřišti Mohuče díky jediné trefě, kterou obstaral v 55. minutě Caliquiri.

Monako urvalo tři body na půdě Štrasburku. Skóre otevřel v 5. minutě Jovetič. Na jeho trefu dokázal ještě reagovat Bahoken, ale Rony Lopes a Fabinho navýšili náskok knížecího celku na 3:1. Durhý poločas změnu stavu nenabídl, proto Monako vyhrálo nakonec 3:1

Římské AS potěšilo domácí publikum, když vyhrálo 3:0 s FC Turín. Branky padaly až v druhém poločase, kdy se postupně trefili Manolas, De Rossi a Pellegrini.

Girona neměla problém urvat tři body v domácím zápase s La Coruňou. Ve 21. minutě se prosadil Stuani a po změně stran navýšil náskok Juanpe. Duel nakonec skončil 2:0.

Sobota:

Hned první zápas v Premier League nabídl lákavou podívanou. Manchester United přivítal na Old Trafford Liverpool. Rudí ďáblové nakonec uspěli díky dvěma trefám Rashforda v prvním poločase, ale po změně stran Reds pokukovali po bodu i díky vlastní brance Baillyho. Newcastle dokázal doma přejet Southampton 3:0 a slovenský brankář Dúbravka si připsal další čisté konto. Chelsea se o výsledek bála, neboť dvoubrankový náskok z první půle nebyl jistotou. Crystal Palace však první branku do sítě soupeře vstřelilo až v samotném závěru.

Nadvláda Bayernu v Bundeslize je patrná i v této sezóně. Přesvědčil se o tom i Hamburk, který z Allianz Arény odjížděl se šestibrankovým přídělem. Hattrick si připsal Lewandowski, dvě trefy pak Ribéry a jednu Robben. Tři body bral také Hoffenheim, který přejel Wolfsburg 3:0.

Co by Bílý balet dělal, kdyby neměl v kádru Ronalda? Portugalský velikán se činil také v ligovém utkání proti Eibaru. V první půli otevřel skóre a po změně stran dokázal šest minut před koncem reagovat na vyrovnávací branku Ramise. Valencii se v této sezóně také daří, což dokládají tři body, které si veze ze Sevilly. Obě trefy si připsal Rodrigo. Barcelona opět nezaváhala. S Malagou rozhodla již v první půli, kdy se nejprve trefil Suárez, a poté také Coutinho.

Paris Saint-Germain sice v Lize mistrů na úkor Realu Madrid skončilo, ale chuť si alespoň zpravilo ve francouzské nejvyšší soutěži. Méty pařížský gigant deklasoval 5:0, když se mezi střelce zapsali Meunier, Nkunku, Mbappé a Silva.

Neděle:

Petr Čech v brance Arsenalu se konečně dočkal své dvousté nuly v Premier League. Londýnský gigant doma porazil Watford díky brankám Mustafiho, Aubameyanga a Mchitarjana. Tottenham se v první půli na půdě Bournemouthu trápil, ale nakonec ve druhé půli zápas ovládl. Dvakrát se prosadil Son, jednou Alli a Aurier.

Lipsko neuspělo na půdě Stuttgartu a domů si vezlo pouze bod za bezbrankovou remízu. Dortmund zachránil s Frankfurtem Batshuayi, který dvěma brankami strhl vítězství pro svůj tým.

Juventus si hravě poradil s Udinese a vyhrál 2:0. Obě trefy si připsal argentinský kanonýr Dybala. Milánské AC vyhrálo v Janově až v samotném závěru, kdy rozvlnil sítě André Silva. Fiorentina uspěla na půdě posledního Beneveta, přestože se jednalo jen o hubenou výhru o jedné brance, kterou obstaral Hugo.

Villarreal si poradil na hřišti Las Palmas a vyhrál 2:0. Diváci se branek dočkali až v druhém poločase, kdy se prosadili Bacca a Sansone. Atlético Madrid doma přivítalo Celtu Vigo a body ji nedarovalo. Griezmann, Vitolo a Correa se postarali o výhru 3:0.

Pondělí:

Fotbalisté Manchesteru City se představili na půdě o udržení bojujícího Stoke a prakticky od začátku domácím ukázali, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Již po deseti minutách se prosadil David Silva, který svůj pokus chvíli po poločase zopakoval. Hrnčíři se kupodivu za celý zápas zmohli jen na tři střely, přičemž ani jedna nemířila mezi tři tyče, takže si na plný bodový zisk budou muset opět počkat.

Shodně s výsledky 3:1 si zapsaly tři body do tabulky německé Brémy a španělský Betis. Oba zápasy byly statisticky poměrně vyrovnané, ovšem v závěrečném součtu rozhodla celková kvalita na hřišti, k níž měly vítězné celky blíž. Pro Kolín nad Rýnem je to velká rána, neboť se se svými sedmnácti body nachází na samotném dně tabulky.

Ligue 1 - 29. kolo:

AS Monaco 1:3 (9. Bahoken - 5. Jovetić, 21. Rony Lopes, 41. Fabinho)

PSG - FC Metz 5:0 (5. Meunier, 20. a 28. Nkunku, 45. Mbappé, 82. Silva)
Bordeaux - Angers 0:0
Dijon - Amiens 1:1 (69. Said - 45+1. Konate)
Lille - Montpellier 1:1 (41. Pepe - 64. Roussillon)
Nantes - Troyes 1:0 (86. Sala)
Rennes - Saint-Étienne 1:1 (86. Sarr - 35. Subotic)

Toulouse - Marseille 1:2 (19. Mubele - 10. Ocampos, 79. Mitroglu)
Guingamp - Nice 2:5 (9. z penalty Grénier, 84. vlastní Marlon - 24., 47., 58. a 90+2. Pléa, 87. Srarfi)
Lyon - Caen 1:0 (64. Traoré)

Bundesliga - 26. kolo:

Mainz - Schalke 0:1 (55. Caligiuri)

Bayern - Hamburk 6:0 (8. a 81. Ribéry, 12, 19. a 90. z penalty Lewandowski, 55. Robben)
Hannover - Augsburg 1:3 (37. Sané - 26. a 83. Gregoritsch, 45. Kačar)
Hertha - Freiburg 0:0
Hoffenheim - Wolfsburg 3:0 (18. Schulz, 77. Gnabry, 80. vlastní Guilavogui)
Leverkusen - Mönchengladbach 2:0 (39. Alario, 90+3. Brandt)

Stuttgart - RB Lipsko 0:0
Dortmund - Frankfurt 3:2 (12. Russ vl., 77. a 90.+4 Batshuayi - 75. Jovič, 90.+1 Blum)

Werder Brémy - 1. FC Köln 3:1 (33. Miloš Veljković, 58. Milot Rashica, 90. Maximilian Eggestein - 53. Yuya Osako)

Serie A - 28. kolo:
AS Řím - Turín 3:0 (56. Manolas, 73. De Rossi, 90. Pellegrini)

Inter - Neapol 0:0
Janov - AC Milán 0:1 (90.+4 André Silva)
Fiorentina - Benevento 1:0 (25. Hugo)
Bologna - Atalanta 0:1 (83. De Roon)
Cagliari - Lazio 2:2 (25. Pavoletti, 74. z penalty Barella - 35. vlastní Ceppitelli, 90+5. Immobile)
Crotone - Sampdoria 4:1 (6. a 37. Trotta, 23. Stoian, 85. vlastní Silvestre - 70. Zapata)
Juventus - Udinese 2:0 (20. a 49. Dybala)
Sassuolo - SPAL 1:1 (31. z penalty Babacar - 27. Antenucci)

Verona - Chievo 1:0 (52. Caracciolo)

La Liga - 28. kolo:

Girona - Deportivo La Coruňa 2:0 (21. Stuani, 57. Juanpe)

Eibar - Real Madrid 1:2 (50. Ramis - 34. a 84. Ronaldo)
Sevilla - Valencia 0:2 (25. a 68. Rodrigo)
Getafe - Levante 0:1 (79. Coke)
Malaga - Barcelona 0:2 (15. L. Suarez, 28. Coutinho)

Bilbao - Leganes 2:0 (10. a 17. Raúl García)
Las Palmas - Villarreal 0:2 (67. Bacca, 90.+2 Sansone z pen.)
Espanyol - Real Sociedad 2:1 (51. Baptistão, 72. Moreno - 41. William José)
Atlético Madrid - Celta Vigo 3:0 (44. Griezmann, 56. Vitolo, 63. Correa)

Deportivo Alavés - Real Betis 1:3 (67. Rubén Sobrino - 23. Loren Morón, 44. Javi García, 78. Loren Morón)

Premier League - 30. kolo:

Manchester United - Liverpool 2:1 (14. a 24. Rashford - 66. vlastní Bailly)
Everton - Brighton 2:0 (60. Walcott, 76. Tosun)
Huddersfield - Swansea 0:0
Newcastle - Southampton 3:0 (2. a 29. Kenedy, 57. Ritchie)
WBA - Leicester 1:4 (8. Rondón - 21. Vardy, 63. Mahrez, 76. Iheanacho, 90. Iborra)
WHU - Burnley 0:3 (66. Barnes, 70. a 81. Wood)
Chelsea - Crystal Palace 2:1 (25. Willian, 32. vlastní Kelly - 90. van Aanholt)

Arsenal - Watford 3:0 (8. Mustafi, 59. Aybameyang, 77. Mchitarjan)
Bournemouth - Tottenham 1:4 (7. Stanislas - 35. Alli, 67. a 87. Son, 90.+1 Aurier)

Stoke City - Manchester City 0:2 (10. a 50. David Silva)