Budoucnost Reuse byla vyřešena. Co mu slíbil Dortmund za jeho loajalitu?

Budoucnost Reuse byla vyřešena.  Co mu slíbil Dortmund za jeho loajalitu?

Dlouho se kolem tohoto německého reprezentanta množily spekulace, zda vyletí z hnízda a zamíří do zahraničí. Jeho jméno bylo spojováno především s londýnským Arsenalem, ale choutky měly i kluby z LaLigy. Loajalita je dnes vzácná vlastnost, ale Marco Reus se upsal Borussii Dortmund až do roku 2023.

Celá řada odchovanců vestfálského celku vzala dříve nebo později nohy na ramena a zamířila na lepší adresu. Někomu se podařilo zapůsobit a získat si respekt, jiní se trápili a ještě rádi se třeba i vrátili. Dortmund nikoho na sílu nedrží. A v těchto dnech je moc rád, že osmadvacetileté křídlo chce v kádru pokračovat.

„Jsme moc rádi, že jsme se s Marcem Reusem dohodli na prodloužení smlouvy,“ vykazoval radost generální ředitel Dortmundu Hans-Joachim Watzke. „Moc nás těší, že se rozhodl spojit svou budoucnost s našim klubem. Pravdou je, že o něj měly dlouhodobě zájem nejlepší evropské kluby. Máme spolu ale zvláštní vztah. Vždy tu pro něj bude místo. On Borussii miluje a na to jsme opravdu hrdí,“ dodal Watzke.

Rodák z Dortmundu opravdu vykázal loajalitu k žlutočernému dresu. Klub mu věří a on jemu, přestože od roku 2014 se často potýká se zraněními. Vedení mu ale vždy dalo šanci se plně uzdravit a pomoci až po plném zotavení.

„Jsem tu už od roku 2012. Jsem hrdý a šťastný zároveň, že vám mohu oznámit rozhodnutí svoji další budoucnost spojit s Dortmundem. Dortmund je můj domov a BVB je můj klub. Již od dětství jsem snil, že strávím kariéru v jeho dresu a tímto podpisem chci dát jasný signál, jaké mám plány do budoucna,“ prohlásil Reus po podpisu nového kontraktu.