Černá budoucnost Slavie? Již v létě zřejmě přijdou razantní škrty

Budoucnost pražské Slavie se nezdá být tak růžová, jak se to ještě před pár měsíci jevilo. Čínský investor CEFC má problémy, což se zřejmě dotkne i samotného klubu z Edenu. Podle posledních zpráv by se mohlo začít škrtat v rozpočtu již v létě, tudíž po sezóně.

Černá budoucnost Slavie? Již v létě zřejmě přijdou razantní škrty

Ještě před několika dny uklidňoval všechny fanoušky předseda klubu Jaroslav Tvrdík, že se problémy u investora klubu nedotknou, ale nyní se zdá, že tomu bude naopak. Společnost CEFC China Energy má problémy. Čínská média přišla se zprávou, že předseda představenstva Jie Ťien-ming je vyšetřován kvůli podezření z hospodářské kriminality, což však firma odmítla.

Spekulace rozvířila také zpráva na facebookové skupině „Fanoušci Slavie“, která klubu nevěstí nic dobrého. „Podle našich, obvykle dobře informovaných zdrojů, je situace ve Slavii vážnější, než se předpokládalo. Vypadá to, že nejpozději v letní přestávce bude muset být přepracován rozpočet, protože injekce z Číny jsou minimálně prozatím pozastaveny. Z toho důvodu nebyly dotaženy některé přestupy a v létě zřejmě dojde k odchodům hráčů s nejvyššími smlouvami: Danny, Deli, Ngadeu, Stoch a další. Vše se samozřejmě týká problémů mateřské CEFC. Intenzivně zjišťujeme podrobnosti."

Již po této sezóně by se mohl opasek řádně utáhnout, další vytipované nákupy by mohly být zamítnuty a klub by mohl opět začít bojovat o holé přežití. Již pár let zpět byl blízko sestupu, a proto si fanoušci od příchodu čínského investora mnohé slibovali.