Noční můra Sparty Wágner: Hráli tu obranu vysoko, stačilo to dát jedním dotekem za ně

Noční můra Sparty Wágner: Hráli tu obranu vysoko, stačilo to dát jedním dotekem za ně

Sparta se nevracela z Karviné se třemi body, za což mohl především útočník Tomáš Wágner, který vydřel cennou remízu 1:1 až v 87. minutě. Na jaře je střelecky při chuti, což dokazuje už jeho čtvrtá trefa. Jak sám přiznává, měl v hlavě hned několik variant, jak defenzivu letenského celku překonat.

Utkání nenabídlo příliš šancí, ale Sparta vedla díky trefě Kangy a už doufala, že hubenou výhru doklepe do závěrečného hvizdu. To se ale nestalo. „Ten bod bereme, protože první půle byla z naší strany jednoznačně špatná. Byli jsme zalezlí a nechali je hrát, jako by byli doma oni. To bylo špatné a v poločase jsme si to hodně vyčítali,“ líčil karvinský kanonýr ve video rozhovoru pro klubovou televizi.

„Je možné, že nás zaskočila. Dokázali toho využít, podrželi si míč a tím pádem jsme v první půli opravdu jenom běhali. Neměli nějakou vyloženou šanci, gól dali z dálky. Škoda že jsme to neudrželi nula nula. Věřili jsme, že v druhé půlce budeme mít síly na nějaký brejk. Po změně stran to u nás bylo už lepší,“ pokračoval Wágner, který patří k hlavním tahounům severomoravského týmu.

Branku vstřelil po hrubé chybě v defenzivě soupeře. „Bylo jen otázkou, jestli gólman vyběhne nebo ne. A když jsem viděl, že couvá do brány, tak jsem si říkal hlavně zachovat klid a něco vymyslet. Měl jsem v hlavě asi pět myšlenek a nakonec jsem zvolil správně. Za tu bojovnost si to zasloužíme. Sparta hrála obranu opravdu vysoko a stačilo to dát za ně z prvního doteku,“ dodává autor branky, která zajistila Karviné cenný bod.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.