Petržela se po prohře s Teplicemi rozčiloval. Proč neměl na závěr k dispozici útočníka?

Petržela se po prohře s Teplicemi rozčiloval. Proč neměl na závěr k dispozici útočníka?

Po zápase mu zase nebylo do zpěvu. Svůj nástup na trenérské křeslo si Vlastimil Petržela představoval jinak. Před týdnem schytaly jeho ovečky výprask od Jablonce, nyní se musel smířit s prohrou v Teplicích. Jeho tým okupuje v tabulce pozice, které koketují se sestupem. Pro Zlín pohroma, navíc, když stále vidí, že v týmu nenašel ideální sestavu.

Na Stínadlech nebyl jeho tým horším, ale chybělo štěstí. To se od Zlína odvrátilo a hořký kalich polyká v posledních kolech do dna. „Bylo to vyrovnané utkání, jen soupeř dal dva góly a my jeden. Z naší strany to ale bylo místy pomalé. Hrajeme příliš dozadu, přitom máme rychlé hráče a nedokážeme to využít. V globále jsme snad podali zlepšený výkon, ale je nám to k ničemu, když se vracíme bez bodu,“ přiznal po zápase.

Pro Zlín je tato sezóna studenou sprchou. V té minulé patřil k nejlepším celkům ligy, skrze MOL Cup se prokousal i do Evropské ligy, ale nyní se zdá, že se blýská na hroší časy. Petržela zkusil udělat v sestavě pět změn, ale i tak spokojený nebyl. „K efektu to nevedlo. Některé hráče, kteří nastoupili minule, jsem vystřídal, protože hráli špatně. Šanci dostali jiní. Nedá se říct, že by někdo z nich kromě Hronka přesvědčil. Snad se to vytříbí,“ poukazoval na špatnou formu svého týmu.

Po změně stran se uchýlil k dalšímu střídání. Na hrací plochu poslal Matejova, ale ten vydržel jen dvacet minut a odcházel do sprch. „Na to se zeptejte jeho. Prý měl asi nějakou alergii, nevím na co, možná na mě. Neskutečné. Chtěli jsme střídat útočníka na závěr. Ale už to nešlo, jeden hráč se zranil, druhý měl alergii nebo co, a třetí nemohl dýchat,“ dodal ironicky Petržela, který si své angažmá u Ševců zcela jistě představoval jinak.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.