Rada: Prohry jednou přijít musí, ale teď se cítíme být silní

Rada: Prohry jednou přijít musí, ale teď se cítíme být silní

Jablonec je na vítězné vlně. Pod taktovkou nového kouče Petra Rady se severočeskému klubu daří a získává potřebné body, díky kterým stoupá v tabulce. V kabině se může hovořit o možnosti zahrát si po čase zase pohárovou Evropu. V neděli rozhodla až druhá půle, ale nakonec tři body před ostravským Baníkem udržel.

Na Střelnici se hrála v neděli odpoledne vyrovnaná partie, ale domácí se nakonec radovali. Pod vládou kouče Petra Rady má zatím stoprocentní bilanci, což dokazuje čtvrté vítězství v řadě. „Baník je v situaci, která pro něj není příznivá. I počet jejich fanoušků je svazuje. První poločas byl opatrný z obou stran. Měli jsme tam nějaké střely, ale nedotáhli jsme to dobře do konce. Byl jsem s tím trochu nespokojený,“ popisoval Rada první poločas před novináři.

„Ve druhém poločase jsem nabádal hráče, ať jsou trpělivý. Baník pak nasazoval rychlostní typy, měli to silné, ale naše obrana obstála a Vlasta Hrubý dvě šance chytil. Před zápasem to vypadalo, že přijdeme o celou středovou řadu, ale naštěstí se nám Trávník dal dohromady. Je pravda, že mu docházeli síly, protože měl v týdnu zdravotní problém,“ pokračoval kouč Jablonce v hodnocení na tiskové konferenci po zápase.

Odpor Baníku byl definitivně zlomen až druhou vstřelenou brankou, kterou obstaral Jovovič v 78. minutě. „Druhý gól byl hodně důležitý. Měli jsme tam i další brejkové situace, ale neřešili jsme to úplně dobře. Pořád jsme hráli, nabádal jsem hráče, aby nezalejzali. Hráli jsme tři zápasy v týdnu a je vidět, že na tom jsme kondičně dobře. Bylo to náročné, hodně nahoru. Zvládli jsme to a myslím si, že na šance jsme byli lepší. Ony i ty prohry jednou přijít musí, ale teď se cítíme být silní,“ dodal Rada, který byl s výsledkem opět spokojený.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.