Máme silný tým, straší veškerou žižkovskou konkurenci exslávista Kuchta

Máme silný tým, straší veškerou žižkovskou konkurenci exslávista Kuchta

Viktoria Žižkov zahájila jarní část výtečně. Nejprve si před domácím publikem poradila 1:0 s Olympií a poté uspěla ve velké přestřelce na půdě MFK Vítkovice, odkud si odvezla hokejovou výhru 5:3.

Dvěma přesnými zásahy v novém trikotu se na tom podílel jednadvacetiletý útočník Jan Kuchta, jenž dorazil do druholigového celku v zimě na hostování ze Slavie.

"Připravovali jsme se na to, že jsou vzadu pomalí a stopeři méně obratní. Mým úkolem bylo číhat na přihrávky," ozřejmil mladý borec s minulostí v Bohemians 1905.

Ačkoliv vstřelil první dvě branky v mužské profesionální soutěži, svěřenec kouče Bohuslava Pilného naznačil, že by mohl být novým střeleckým esem. Myslí si to samé? "Nedávám si nějaké konkrétní cíle. Proti Olympii jsem měl čtyři tutovky, které jsem nedal. Jsem rád, že jsem tentokrát týmu pomohl, bylo to potřeba. Je to super pocit, ale žádné střelecké mety nemám," pokračoval spoluhráč Švejdíka, Podrazkého, Batioji, Haška či Bazala.

Především tak myslí na týmové cíle. "Hlavně, abych pomohl. Máme silný tým, jen tak dál," uzavřel Kuchta, jehož současný klub hostí v devatenáctém kole (v neděli 18. března) ambicozní Hradec Králové, který má na šesté příčce jen o tři body více.