Carragher plivnul mladé dívce do tváře. Pak se jí musel omluvit

OBSAHUJE VIDEO

Bývalá opora zadních řad Liverpoolu je skvělým příkladem toho, jak si svůj oblíbený klub stále nesete v srdci, i když za něj již léta nehrajete. Pak se menší slovní provokace na ulici může stát důvodem k neomluvitelným činům.

Carragher plivnul mladé dívce do tváře. Pak se jí musel omluvit

Liverpool v posledním ligovém kole prohrál na hřišti Manchesteru United a nepřímým svědkem této ostře sledované porážky byl i komentátor stanice Sky Sports Jamie Carragher. Ten jel po sobotním zápase ve svém autě domů, čehož si všimla nejmenovaná čtrnáctiletá slečna se svým otcem. Tato rodinka si chtěla z komentátora udělat srandu a opakovaně na něj pokřikovala „2:1, 2:1,“ což byl aktuální výsledek zápasu.

Jamie však netušil, že si tato rodina celý incident nahrává na kameru. Tento pokřik v něm vyvoval takovou zlost, že si stáhnul okénko a s plným hrdlem se připravil k dnes již jen těžko pochopitelnému činu.

„Ztratil jsem hlavu. Neměl jsem to dělat, ale v ten moment jsem si říkal, o co se ten muž se svou dcerou pořád snaží? Křičet furt dokola výsledek zápasu 2:1? Tohle nebyl pouhý posměšek typu ‚hej, Jamie, skončilo to 2:1,‘ tohle byla čistá provokace. Nejprve jsem se jim snažil ujet, ale pak to dvakrát, třikrát ještě zopakovali a já to neunesl,“ snažil se Carragher odůvodnit své chování.

Bývalý obránce Liverpoolu tedy neměl jinou možnost, než si zjistit telefonní číslo k malé dívce domů a omluvit se jí za plivnutí do tváře.

„Jen jsem se chtěl omluvit a ujistit se, že jsi v pořádku,“ parafrázoval Carragher svá srdceryvná slova.  

K onomu činu promluvili i dívčiny rodiče. Zatímco otcův projev zveřejněn nebyl, matka byla touto událostí tak znepokojena, že jí přišla pouhá omluva dost málo.

„Byla jsem neuvěřitelně moc naštvaná, když jsem se dozvěděla, co se stalo. Jak by někdo mohl udělat něco takového? Jen se na ní podívejte, však vidíte, že je to ještě pouhé dítě,“ řekla matka znechuceně.

„Chápala bych, kdyby mu to řval někdo do ‚ksichtu‘ nebo se mu snažil někdo ublížit, ale nemohl to vzít trochu víc jako škádlení? Já doteď nechápu, co udělala špatně. Plivnout na někoho je ten nejnižší stupeň lidského chování,“ dodala.