Bez Pogby jim to jde líp, pustila se do United legenda Chelsea

Manchester United i bez zraněného Paula Pogby porazil v posledním ligovém utkání na svém hřišti Liverpool (2:1) a obhájil druhé místo v tabulce. Jak by ale zápas vypadal, kdyby francouzský záložník do zápasu mohl zasáhnout? Frank Lampard nám sdělil své dojmy.

Bez Pogby jim to jde líp, pustila se do United legenda Chelsea

„Když hrajete fotbal pod José Mourinhem, musíte dobře znát svou roli v týmu. A to platí jak pro případy s míčem na noze, tak i bez něj. Nevím, jestli za to mohou zranění, ale když jsme posledně bavili, v jaké pozici v týmu je Pogba nejlepší, patrně to bude na lavičce,“ pravila legenda Chelsea při pozápasovém rozhovoru.

Pokud si ale do týmu přivedete nejdražšího záložníka planety, pak asi logicky očekáváte, že bude pravidelně hrát. Paula Pogbu sice v poslední době trápí drobná zranění, ovšem když už se objevil na hřišti, obrana United měla spíše více práce, než když hrál v záloze po boku Matiće mladý McTominay.

Mourinho se na tyto události z posledních dní snažil zareagovat změnou herní formace, která by francouzskému středopolaři mohla více vyhovovat a poskytla mu tak více volnosti, jenže místo problémů v defenzivě to pro změnu odnesla kreativita v útoku. Dobrým příkladem nám je první poločas ligového střetnutí s Crystal Palace, kde se United v této formaci (4-3-3) zmohli „jen“ na tři střely, nebo celý venkovní zápas Ligy mistrů se Sevillou.

„Myslím si, že když vynecháte Pogbu ze sestavy, vyřeší se tím spousta problémů. Mourinho nebude mít takové potíže s výběrem mužstva a jeho celý tým bude působit daleko více kompaktněji, jako tomu bylo v utkání s Liverpoolem,“ dodal Lampard.