Páník ignoruje tabulku. Jasně poslední Baník se prý stává znovu velký klubem

Jednašedesátiletý Bohumil Páník převzal druhé březnové pondělí Baník Ostrava, s jehož vedením si plácl na dlouhodobém kontraktu. Premiéra na nové adrese čeká exzlínského odborníka ve středečním čtvrtfinále MOL Cupu proti Mladé Boleslavi.

Páník ignoruje tabulku. Jasně poslední Baník se prý stává znovu velký klubem

Páník, který ve funkci vystřídal Radima Kučeru, se kterým současně skončil také člen sportovní rady Petr Uličný, se vrací na starou známou adresu. V Ostravě totiž strávil během dvou anabází dohromady osm a půl roku a v tradiční fotbalové baště působil i jakožto asistent u prvního mužstva.

"Vzhledem k situaci v tabulce, výsledkům a hře týmu muselo dojít ke změně. Vedení klubu se po konci posledního utkání sešlo, aby řešilo osud Radima Kučery, který ale bezprostředně po závěru zápasu své místo sám nabídl. Pan Páník je velmi zkušený trenér, dlouhou dobu vedl Zlín a zažil s ním historický úspěch. Všichni věříme, že jsme zvolili trenéra, který pro Baník zachrání nejvyšší soutěž a tým pozvedne již ve středečním pohárovém utkání. Na jeho jménu panovala v klubu všeobecná shoda," ozřejmil na webu fcb.cz výkonný ředitel aktuálně posledního celku HET ligy Michal Bělák.

Nový šéf Baroše, Poznara, Hrubého, Filla a spol. si s sebou přivádá na lavičku také asistenta Jana Somberga. Týmu byl nový trenérský štáb představen na nymburském minisoustředění, kam se kádr přesunul hned po nedělním vystoupení na jablonecké půdě.

Páník má před sebou nelehký úkol, neboť musí dohánět sedmibodové manko na nejbližší konkurenci, ovšem k poslední třetině soutěže přistupuje optimisticky. "Já jsem v Baníku prožil více než osm roků a to v člověku zůstává. Baník se dnes díky majiteli, panu Brabcovi, který klub zvedá z popela, stává znovu velký klubem. I na dálku jsem vnímal výrazný vzestup celého Baníku a pro mě to je záruka dobré budoucnosti. I když nyní je sice áčko poslední v tabulce, jsem přesvědčen o tom, že je pouze otázka času, kdy taky půjde nahoru. My teď musíme napnout všechny síly, aby to bylo co nejrychleji a zachránili jsme ještě tuto sezonu. Pořád to není nereálné," prohlásil bojovně naladěný expert, jehož slova zazněla na webu fcb.cz.