Tak už došlo i na Drogbu: Tato sezona je má poslední v roli hráče

Věděli jste, že čtyřicetiletý veterán Didier Drogba ještě neukončil profesionální kariéru a stále je aktivní? V současnosti už má však bývalý reprezentant Pobřeží slonoviny před sebou poslední sezonu.

Tak už došlo i na Drogbu: Tato sezona je má poslední v roli hráče

Někdejší ofenzivní hráč Le Mans, Guingampu či Olympique Marseille začne svůj druhý rok v druholigovém americkém celku Phoenix Rising, jehož je spolumajitelem.

"Jsem moc rád, že stále hraji. Začal jsem na vrcholné úrovni docela pozdě. Rád se obklopuji mladými lidmi, kterým jsem tady chtěl předat své know-how, ovšem tahle sezona je má poslední v roli hráče," prohlásil webem eurofotbal.cz citovaný věhlasný kanonýr se 105 mezinárodními starty a 65 přesnými zásahy.

Bývalá hvězda Chelsea či Galatasaraye, která si před šesti lety vyzkoušel také čínskou nejvyšší soutěž, působí za oceánem od léta 2015. Nejprve střílel góly za prvoligový Montreal Impact a v loňském roce se přesunul do Phoenixu, za který se během čtrnácti duelů zapsal do střelecké listiny desetkrát.

Pro jeho tým Rising, na jehož trenérské lavičce sedí Francouz s minulostí v Cannes, Dijonu či Al Nassru Patrice Carteron, začíná nový soutěžní ročník v noci ze soboty na neděli venkovním duelem na půdě Orange County.