Blues si již vyhlédli náhradu za Čechova nástupce

Opustí Thibaut Courtois Stamford Bridge? Podle všeho to tak vypadá. Není se proto co divit, že vedení londýnského celku urputně vyhledává nástupce belgického gólmana, který z londýnské branky vytlačil Petra Čecha. Kdo by mohl Courtoise nahradit?

Blues si již vyhlédli náhradu za Čechova nástupce

Pokud jsou informace Talksport pravdivé, loví Blues v Itálii. Konkrétně pak v AC Milán, kde hájí branku talentovaný Gigi Donnarumma.

Courtois piřšel do Chelsea v roce 2011 z Genku za 9 milionů eur a obratem putoval na tříleté hostování do Atlétika Madrid jako náhrada za Davida de Geu, který zamířil do Manchesteru United. Ve Španělsku se mladému Belgičanovi vedlo velmi dobře. Odchytal 154 zápasů, vyhrál LaLigu, Copa del Rey i Evropskou ligu.

Když si ho před sezonou 2014/15 Chelsea povolala zpět, posadil na lavičku Petra Čecha. S Blues dokázal dvakrát ovládnout Premier League, ale nyní se jeho čas na Stamford Bridge chýlí ke konci, což potvrzuje i nepodepsaná nová smlouva. Ta současná mu končí příští rok, takže pokud se s ním vedení klubu nedomluví a bude ho chtít alespoň výhodně zpeněžit, bude mít v létě šanci. Jeho cena se nyní pohybuje okolo 45 milionů liber.

Donnarumma je historicky druhým nejmladším brankářem, který kdy chytal v Serii A. Poprvé se mezi tři tyče v elitní italské soutěži postavil v 16 letech a 242 dnech. Z branky AC vytlačil Diega Lopeze a stal se jasnou jedničkou Na svém kontě už má 112 zápasů a to mu ještě nebylo ani dvacet let.