Letenští derby před vlastním publikem zvládají. Z posledních 5 případů klopýtli pouze jednou

Praha má před sebou další z bitev o krále města, kterou bude v sobotu 17. března od 17:30 hostit letenská Generali aréna, jež je domovem Sparty. Tu hřeje historická bilance z posledních pěti let. Rudí totiž ovládli před domácím publikem hned čtyři z posledních pěti bitev (0:2, 3:1, 2:1, 3:0 a 3:1). Chcete si je spolu s námi připomenout ze statistického pohledu?

13. 4. 2013: AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 3:1 (2:0)

V roce 2013 vyšel Spartě první poločas, ve kterém překonali Čontofalského jak Kadlec, tak Hubáček, který si dal vlastní gól. I když vykřesal zrnko naděje pět minut po změně stran Vošahlík, šest minut před koncem rozbouřil letenské tribuny Krejčí. Tehdy mimochodem seděli na trenérských lavičkách Vítězslav Lavička a Petr Rada.

Branky: 19. Hubáček vl., 27. V. Kadlec, 84. Krejčí - 50. Vošahlík. ŽK: Skácel, Vošahlík. Rozhodčí: Jiří Jech – Patrik Filípek, Kryštof Mencl. Diváci: 19 410.

Sparta: Vaclík – Vidlička, Švejdík, Polom, Hybš – Kadlec, Hušbauer, Vácha, Matějovský (90. Jarošík), Krejčí – Lafata (84. Kweuke). Trenér: Lavička.

Slavia: Čontofalský – Nitrianský, Hubáček, Dobrotka, Čonka – Vošahlík, Gecov, Kisel (87. Škutka), Petrák, Skácel (83. Juhar) – Škoda (78. Fenin). Trenér: P. Rada.