Rashfordovo střídání vyvolalo otevřenou válku: De Boer pálil a Mourinho mu to vrátil dvakrát tvrději

José Mourinho se zdá být milým chlapíkem. Ovšem pouze do momentu, kdy si jeho, případně jeho klub, troufnete kritizovat. V takových případech dokáže být manažer Manchesteru United v rámci svých reakcí velmi nevybíravý.

Rashfordovo střídání vyvolalo otevřenou válku: De Boer pálil a Mourinho mu to vrátil dvakrát tvrději

Naposledy se o tom přesvědčil nizozemský kouč Frank de Boer, jenž se veřejně pustil do "Special One" kvůli tomu, že nadějný anglický reprezentant Marcus Rashford nehraje více.

Je pravdou, že když ho "Mou" ve šlágru kola proti Liverpoolu po dvou brankách stahoval ze hřiště po sedmdesáti minutách hry na úkor defenzivního štítu Marouane Fellainiho, část fanoušků i expertů dotyčný krok nechápala.

"Je škoda, že Rashford musí hrát v Manchesteru United pod Mourinhem. Normálně chcete dát takovému hráči co nejvíce příležitostí, ale je jasné, že může dělat chyby. Mourinho je ale jiný, zajímají ho jen výsledky. Když se mu nepovede jeden dva zápasy, tak ho sundá. Takhle mladý a talentovaný hráč přitom potřebuje co nejvíce zápasů. Někoho takového prostě chcete vidět každý týden na hřišti," citoval web sport.cz bývalou hvězdu Ajaxu či Barcelony.

A odpověď někdejšího kormidelníka Interu, Chelsea, Porta či Realu na sebe nenechala dlouho čekat. Šéf Ibrahimoviče, Lukaka, Pogby a spol. přešel do ofenzívy a v případě extrenéra Ajaxu či Interu Milán si rýpnul do jeho krátké anabáze v Premier League, která trvala jen 77 dní. Během této doby prohrálo De Boerovo Crystal Palace vše a to při skóre 0:7.

Jen pár měsíců mimochodem čtyřnásobný trenérský mistr Eredivisie vydržel i na lavičce Nerazzurri a přesně tato čísla byla vodou na Mourinhův mlýn. "Četl jsem nějaké citace od nejhoršího trenéra v historii Premier League Franka de Boera. Říkal, že pro Rashforda není dobré, když ho trénuji já, protože pro mě je nejdůležitější zvítězit. Kdyby ho trénoval Frank, naučil by se prohrávat, protože Frank vždy prohrává," vrátil úder pětapadesátiletý kouč dvacetinásobného šampiona Anglie, jehož slova vyšla na sport.cz.