Předvede Plzeň ofenzivní uragán? Matematika mluví jasně

Ve čtvrtek večer se ve Štruncových sadech představí Sporting. Ten bude v odvetě osmifinále Evropské ligy hájit dvoubrankové vedení z Portugalska. Podaří se Plzni zvrátit nepříznivý vývoj a nakročit mezi nejlepší osmičku soutěže?

Předvede Plzeň ofenzivní uragán? Matematika mluví jasně

To by si všichni na západě Čech přáli. Jednoduché to však rozhodně nebude. Nejen kvůli manku, které si z Pyrenejského poloostrova přivezli, ale i vzhledem k rozdílu v kvalitě obou mužstev. Přeci jen lisabonský celek je někde jinde.

To ovšem nemusí vůbec nic znamenat, o čemž se už Viktoria nejednou na vlastní kůži přesvědčila. Stačí si vzpomenout na zápasy Plzně proti Neapoli nebo třeba v nedávné době proti rumunskému FCSB.

„Pro nás rozhodně není nic ztraceno. V domácím prostředí chceme být aktivnější a vstřelit minimálně dvě branky. Nic jiného nám v postupové matematice ani nezbývá. Důležitým faktorem budou i naši fanoušci,“ řekl pro klubový web obránce týmu David Limberský.

O tom, že Plzeň nečeká lehký úkol je přesvědčený i kanonýr Michael Krmenčík. „Uvědomujeme si, jaká síla proti nám stojí, ale zároveň věříme ve vlastní schopnosti. Postupem do osmifinále jsme vyrovnali naše pohárové maximum, nikdo ale neříká, že nemůžeme jít ještě dál. Hrát proti Sportingu s dvoubrankovým mankem bude obtížné, ale my tuhle zkoušku chceme podstoupit,“ prozradil na stránkách fcviktoria.cz reprezentační forvard.

Budou se po závěrečném hvizdu hráči ligového lídra radovat, nebo se s pohárovou Evropou pro letošek rozloučí?