Sevilla vyřadila United, dál jde i AS Řím

Překvapivou stopku vystavili Manchesteru United hráči Sevilly v osmifinále Ligy mistrů. Po bezbrankové plichtě ze Španělska dokázali Andalusané vyhrát na Old Trafford 2:1 a zajistili si vstupenku mezi nejlepších osm celků soutěže. Dál jde i AS Řím, který si doma poradil s ukrajinským Šachtarem Doněck 1:0.

Manchester United v Seville uhrál remízu 0:0 a v odvetě tak potřeboval zvítězit, aby si zajistil postup v základní hrací době. Žádný velký ofenzivní tlak ale José Mourinho svým svěřencům nenaordinoval. V 72. minutě poslal hostující kouč Montella na hřiště útočníka Ben Yeddera, který dal v základních skupinách šest branek, a ten se mu rychle odvděčil. Již po pár vteřinách otevřel přesnou ranou k tyči skóre a o šest minut později se prosadil hlavou. V tu chvíli museli dát rudí ďáblové tři branky, aby postoupili.

K tomu ovšem měli daleko. Spousta nepřesností v rozehrávce hatila jejich snahy. Alespoň čestný úspěch tak zaznamenal v 84. minutě Lukaku, na víc se ale anglický celek nezmohl.

Dál jde i římský AS po vítězství 1:0 nad Šachtarem. To italskému celku zajistil krátce po změně stran útočník Edin Džeko, který si perfektně zaběhl za obranu a mezi nohama gólmana skóroval. Protože další gól v Římě nepadl, mohli vlci slavit.

Odvetná utkání osmifinále Ligy mistrů:

Manchester United - FC Sevilla 1:2 (0:0)

Branky: 84. Lukaku - 72. a 78. Ben Yedder. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). ŽK: Rashford - Banega, Ben Yedder, Correa, Sarabia. Diváci: 74.909. První zápas 0:0, postoupila Sevilla.

Manchester United: De Gea - Valencia (77. Mata), Smalling, Bailly, Young - Lingard (77. Martial), Fellaini (60. Pogba), Sánchez, Matič, Rashford - Lukaku. Trenér: Mourinho.

Sevilla: Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero - Sarabia, N'Zonzi, Vázquez (88. Pizarro), Banega, Correa (89. Geis) - Muriel (72. Ben Yedder). Trenér: Montella.

AS Řím - Šachtar Doněck 1:0 (0:0)

Branka: 52. Džeko. Rozhodčí: Undiano - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Florenzi, Manolas - Stěpaněnko, Fred, Ferreyra. ČK: 79. Orděc (Doněck). Diváci: 47.693. První zápas 1:2, postoupil AS Řím.

AS Řím: Alisson - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - Nainggolan, De Rossi, Strootman - Ünder (65. Gerson), Džeko (89. El Shaarawy), Perotti. Trenér: Di Francesco.

Doněck: Pjatov - Butko, Orděc, Rakickij, Ismaily - Marlos (82. Dentinho), Fred, Taison, Stěpaněnko (74. Patrick), Bernard - Ferreyra. Trenér: Fonseca.