Čech o derby: Pro domácí to bude ideální zápas. Věřím, že Sparta vyhraje

Ačkoliv působí pětatřicetiletý Petr Čech už dlouhá léta v zahraničí, na českou nejvyšší soutěž nezanevřel a v rámci možností ji sleduje. Také proto moc dobře ví, že v neděli bude hostit letenská Generali aréna nejslavnější derby.

Čech o derby: Pro domácí to bude ideální zápas. Věřím, že Sparta vyhraje

Jak vidí souboj o vládce Prahy ligová jednička Arsenalu? "Myslím, že Sparta má šanci uspět. Už proto, že se říká, že derby favorit nevyhrává. Ale hlavně je to pro Spartu ideální zápas, jak tu sezónu ještě zkusit nastartovat, alespoň na závěrečnou část. Nedařilo se jim, a změna trenéra může celou situaci otočit. Proto mám zato, že tohle derby bude klíčový zápas," uvedl svěřenec Arséne Wengera, jenž působí v Premier League od roku 2004.

Podle postavení v tabulce by měla být mírným favoritem Slavia, která - na rozdíl od Sparty - poslední ligové kolo vyhrála, kolega Wilsherea, Aubameyanga, Mertesackera a spol. spoléhá na tom, že zafunguje změna trenéra v podobě Pavla Hapala. "V kádru mají spoustu hráčů, kteří mají bohaté zkušenosti, a myslím, že zrovna takový zápas bude pro ně hodně prestižní. Věřím, že Sparta vyhraje," pokračoval někdejší český reprezentant.

A když už byla řeč o derby "S", Čech byl dotázán také na možný návrat do české ligy, kteoru naposledy hrál v ročníku 2001/2002. A jeho odpověď? "V mém věku už to moc pravděpodobné není. Samozřejmě, nic nemohu vyloučit, ale ve chvíli, kdy se rozhodnu, že je čas skončit, tak na návrat do Česka čas nezbude," upozornil někdejší strážce svatyně francouzského Rennes, který momentálně v Londýně studuje i trenérskou licenci.