Pro Gomese se stal život v Barceloně peklem: Někdy ani nechci vylézat z domu. Stydím se tak, že se bojím procházet ulicemi

Portugalský mistr Evropy André Gomes nastoupil v této sezoně za Barcelonu od začátku jen do čtyř ligových duelů a sám připouští, že je z toho nebývale frustrován. A to nejen z toho. Když už nastoupí, výkonnost pokulhává a přestupovou částku 35 milionů eur rozhodně nepotvrdil.

Pro Gomese se stal život v Barceloně peklem: Někdy ani nechci vylézat z domu. Stydím se tak, že se bojím procházet ulicemi

Nespokojena je zejména fanouškovsá obec. Když Barca na začátku března skolila Atlético a on v duelu střídal Andrése Iniestu, z tribun se na jeho adresu ozýval pískot.

Kromě bojů na trávnících se to přenáší také do osobního života. "Někdy ani nechci vylézat z domu. Lidé se po mně dívají, stydím se tak, že se bojím procházet ulicemi," přiznal webem sport.cz citovaný čtyřiadvacetiletý kolega Messiho, Suáreze, Iniesty a spol.

Gomes je v katalánské metropoli již více než rok a půl. Během této doby nastoupil za Barcu do 72 utkání (v LaLize to bylo 43 duelů s bilančí tří přesných zásahů, s tím, že v aktuálním ročníku dosus neskóroval), takže nejde říci, že by mu Luis Enrique nebo Ernesto Valverde nedávali šanci...

Ani s důvěrou nadřízených to však bývalému esu Valencie či Benfiky Lisabon nejde podle představ a často slyší pískot náročných barcelonských fandů.

"Možná to není úplně nejlépe zvolené slovo, ale život v Barceloně se pro mě stal peklem, protože jsem začal na sobě cítit obrovský tlak. Během zápasů mívám velmi špatné pocity. Když moc přemýšlím, je to pro mě zraňující, protože přemýšlím o špatných věcech. I když mě moji spoluhráči hodně podporují, věci se pro mě nevyvíjí způsobem, jaký jsem si představoval," pokračoval ofenzivně laděný fotbalista, jenž reprezentuje svou rodnou zemi od roku 2013.